I seljaci susjedne Bosne i Hercegovine imaju slične probleme kao i hrvatski seljaci - na cesti moraju ishoditi ono što im pripada. Poljoprivrednici Županije posavske u bosanskoj Posavini, najavili su za sutra blokadu graničnog prijelaza Orašje-Županja zbog neisplate poticaja.
Oni su zaprijetili da će sutra u 12 sati traktorima i priključnim strojevima blokirati granični prijelaz, jedan od najprometnijih između Hrvatske i BiH, sve do ispunjenja zahtjeva.
No, kako su najavili, danas će u Sarajevu predstavnici Saveza udruga poljoprivrednika Županije posavske razgovarati s predstavnicima Ministarstva poljoprivrede Federacije BiH kako bi ipak dijalogom pokušali pronaći rješenje koje će zadovoljiti obje strane.
>> Nezadovoljni seljaci u BiH traktorima blokirali granice
ja i moja obitelj se bavimo poljoprivredom od kad znamo i sta smo dobili od drzave to smo i ulozili u proizvodnju,nije puno al je dobro doslo ali nije mozda ne portebno jer tko hoce proizvodit i radit netreba ga drzava stalno financirat jer znam jako puno ljudi koi rede apartmane na moru i kupuju brodice i svasta pomalo od poticaja s tim da sta i posade mole boga da bude tuca,poplava itd da jos i ostetu naplate ali nemoje mislit da su tu samo slavonci jer to rade i dalmatinci i istrijani jer takvi smo mi svi lopovi hehe i dokad tako