Brojne polemike izazvao je u Sloveniji prijedlog novog Zakona o medijima koji nalaže urednicima da brišu uvredljive komentare kojima se širi govor mržnje, a ako to ne učine u najkraćem mogućem roku prijete im kazne od 500 do 5000 eura.
Zakon je predložilo Ministarstvo kulture, a iako je naišao i na niz pozitivnih komentara, mnogo je onih koji ovaj zakon smatraju uvođenjem cenzure te kršenjem slobode govora, piše slovenski RTV.
Posebice se to odnosi na online medije, odnosno novinske portale gdje je glavni urednik portala odgovoran za svaki komentar čitatelja.
Uvođenje sankcija i brisanje nekorektnih komentara čitatelja i slušatelja slovensko ministarstvo kulture obrazložilo je potrebom smanjivanja pojave govora mržnje, osobito u medijima na internetskim platformama, a u skladu s nacionalnim programom suzbijanja kriminaliteta u kojem je sprečavanje govora mržnje jedan od glavnih ciljeva.
>> Hrvatski i slovenski sindikati protiv ograničenja zapošljavanja hrvatskih radnika u Sloveniji
Koliko ce biti kaznjeni novinari koji iznose neistine i poluistine ,koji sire mrznju i povecavaju raslojavanje drustva,koliko ce biti politicari kaznjeni koji koliste sistem za vlastito bogacenje ,,,,itd,,,,,,sto je sa malom ili nikakvom politickom odgovornoscu i moralnim likom svake javnoeake javnoe osobe koja je moj predstavnik u politici,,,,,,uzas,,,,,