TAMNA STRANA DEŽELE

Slovenski poslodavci izrabljuju imigrante

radnici
Reuters
18.12.2009.
u 14:05

Zbog nepoznavanja slovenskog jezika i nepoznavanja svojih prava, stranci u Sloveniji često rade 14 sati na dan sedam dana u tjednu.

LJUBLJANA - Slovenski poslodavci krše zakone radnicima imigrantima tri do četiri puta češće nego slovenskim radnicima i pritom zlorabe njihovo neznanje i nepoznavanje slovenskog jezika.

U praksi to znači da radno vrijeme radnika migranta traje 14 sati dnevno, sedam dana tjedno pa je mjesečna kvota prekovremenih sati šesterostruko veća od zakonom dopuštene granice.

Izvršni tajnik za pravno područje najveće slovenske sindikalne središnjice ZSSS-a Andrej Zorko objašnjava da poslodavci imigrantima najčešće krše prava na području plaćanja doprinosa za zdravstveno i mirovinsko osiguranje, isplate plaća i zaštite na radu.

Ključne riječi

Komentara 8

UK
Ugo Kajvez
10:13 19.12.2009.

Bez obzira o kom se radi, Slov. je u EU, a izrabljivanje strane radne snage je samo korak do trgovine s ljudima i \"suvremeni oblik robovlasništva\" ... licemjerje je u tome što je službena EU politika protiv toga a potiho dozvoljava takvo stanje ...

DO
doklerbo
14:51 14.01.2010.

To se sigurno odnosi na bosance,bez koji bila nezamisljiva slovenska izgradnja!!!!Dapace ljudi moraju nadoknaditi svoja sredstva sto im je ukrala \"LJubljanska banka\" pa ih sada placa njihovim sredstvima!!!!!Drugo slovenci nemogu zamisliti svoj natalitet bez BOSANACA!!!!!hahahaha kako to i jedna civilizirana kulturna Slovenija ode u robovlasnicko drustvo????????????????????????????????????????????????????

VT
Von Teufel
15:39 18.12.2009.

Samo Slovenci?

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije