ŽIVOT U KINI
U hotelima i restoranima rade roboti, uskoro polijeću i bespilotni taksiji, hrana i prijevoz su jeftini i nema beskućnika
Kako se živi u Shenzhenu, gradu sa 16 milijuna stanovnika, dvostruko većem od Hong Konga, u kom su rođeni Huawei i Lenovo, koliko koštaju namirnice, kakav je javni prijevoz i je li Kina zemlja po mjeri ‘zapadnog čovjeka’
Komentara 6
svi koji su se vratili iz kine još uvijek nisu zatvorili usta. ne mogu napričati o zgradama, infrastrukturi, ljudima, prirodi. to je marljiv narod, navikao na težak rad. oni studiraju tehničke studije, i onda ih netko ima obraza optužiti za krađu?! čega, ideje oblikovanja, neko tehnološko rješenje? kad shvatite da postoji i industrijski standard, da za puno stvari nema zaštite ni oblika ni tehnike bit će lakše. ne živi kina od jednih do drugih izbora ko zapad. ima ona vremena, deset, dvadeset, 100 godina, svejedno, doći će do cilja. kako se zapad uopće misli nositi sa kinom? zapad ne zna dal se probudio kao muško ili žensko, sav trenutni položaj i bogatstvo duguje kineskim ručicama, jer da nije njih tako jeftinih, ne bi on imao višak novca za kupovinu svačega. mi nismo zapad, da se netko ne nađe u tome.
I Hićina Njemačka je bila moćna i tehnološki napredna, no ona kao i ta ideologija za razliku od homunizma je poražena.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kina je tehnoloski ispred svih nazalost