ZDRAVSTVENI TURIZAM

U hotelu i usluge dermatologa, ortopeda, internista i ginekologa

18.08.2021.
u 23:19

Osim gostima hotela, liječnici su na raspolaganju i otočanima koji inače na pregled specijalista odlaze na kopno

Ordinacije čak četiri liječnika specijalista ovog su ljeta dostupne gostima hotela Bellevue u lošinjskoj uvali Čikat: dermatolog, internist, ginekolog i ortoped. Prije sedam godina počeli su s jednom, internističkom ambulantom, da bi se ove godine broj specijalista učetverostručio.

Najviše Talijana i Nijemaca

Pokretačica projekta ambulanti u hotelskom lancu Lošinj Hotels & Villas još od 2014. je internistica i magistrica farmakologije dr. Anamarija Margan Šulc, koja pruža širok spektar specijalističkih i konzilijarnih usluga, od internističkih pregleda, EKG-a, dijagnostike suvremenim UZV-om, preko liječenja akutnih i kroničnih bolesti, do kompletne laboratorijske obrade i nutricionističkog savjetovanja.

Doc. Vedran Frančišković iz KBC Rijeka, specijalist za ginekologiju i porodništvo, uži specijalist za fetalnu medicinu i porodništvo, iznimno je cijenjen i poznat na širem području Kvarnera. U timu su i dr. Davor Duvančić, specijalist ortopedske kirurgije i traumatologije te dr. Ana Ivekić Jambrošić, specijalistica dermatologije i venerologije, koja obavlja i PRP terapiju matičnim stanicama – estetski tretman za pomlađivanje, Ultherapy – neinvazivno zatezanje kože, manje kirurške zahvate i injekcijsku terapiju.

Iako je riječ o privatnoj inicijativi prije svega u funkciji razvoja zdravstvenog turizma, nije zanemarivo što su liječnici na raspolaganju ne samo hotelskim gostima već i otočanima koji na specijalistički pregled inače odlaze na kopno.

Procjenjuje se da je 2019. godine na Kvarneru boravilo oko 80 tisuća gostiju zbog usluga u zdravstvenom turizmu. Većina iz inozemstva, najviše iz Italije, ali zamjetno je bilo povećanje broja gostiju iz Njemačke, Skandinavije, V. Britanije i Rusije. Najviše dolaze zbog usluga u dentalnoj medicini, a zatim u području rehabilitacije te selektivnih oblika dijagnostičkih terapijsko/operacijskih postupaka. Svakako se uz regionalni razvoj intenzivno radi na povezivanju dionika i na nacionalnoj razini.

– Određivanje prioritetnih tržišta, promoviranje oblika usluga koje nudimo, naročito u onim segmentima u kojima imamo visoku kvalitetu te korištenje prednosti prirodnih ljekovitih čimbenika neke su od aktivnosti. Na taj način se izdvajaju djelatnosti koje u preventivnom te terapijsko-rehabilitacijskom segmentu trebaju biti dugoročno konkurentne.

I post-COVID programi

Područja preventivne, personalizirane medicine, rehabilitacije (fizičke i mentalne), programi aktivnog starenja te life-style medicina svakako su prioritetni, a korisnicima se nude i aktualni post-COVID rehabilitacijski programi – kaže doc. Vladimir Mozetič, predsjednik Klastera zdravstvenog turizma Kvarnera i ravnatelj Doma zdravlja PGŽ-a.

Te usluge, dodaje doc. Mozetič, trebaju pratiti i smještajni kapaciteti, kao i omogućavanje dugotrajnijeg boravka zdravstveno-turističkih gostiju uz produženje sezone, na moru i u kontinentalnom dijelu zemlje.

 

>> VIDEO Odlični trendovi turističkog prometa: U kolovozu ostvareno 93% rezultata iz 2019.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije