U intervjuu beogradskom Blicu, trenutačni predsjedavajući Glavne skupštine UN, Vuk Jeremić je rekao kako, "ukoliko je Srbiji u interesu da svijetu predstavi drukčiji kut gledanja na stradanja 1990-ih godina, bolje prilike od Sjednice 10. travnja neće biti, a to će ostati onima koji budu pisali povijest" i dodao kako će ono što bude izrečeno 10. travnja u New Yorku "biti dostavljeno svim državama-članicama UN, kao službeni dokument Glavne skupštine UN".
Jeremić je negirao kritike koje dolaze iz Srbije kako bi rasprava o Haaškom sudu i ratovima koje je Srbija vodila na prostoru bivše države, mogla najviše štetiti Srbiji, podsjetio je kako će Srbije u UN imati priliku "iznijeti argumentiran stav o pitanju koje je od suštinskog značaja za stabilnost i pomirenje u regiji".
- Ali, ako pognute glave prihvatimo žig jednog krivca, naciste modernog doba, time bismo nanijeli nepopravivu štetu budućim generacijama. Mislim da ne radimo ništa što ne bi učinila druga država u našoj situaciji - rekao je bivši ministar vanjskih poslova Srbije.
Negirao je i kritiku Rasima Ljajića kako je rasprava u UN, zapravo, promocija Vuka Jeremića odgovarajući kako to "neće biti prilika za bilo čiju javnu promociju, a pogotovo ne Vuka Jeremića, koji u raspravi i ne sudjeluje - to će učiniti netko drugi u ime Srbije".
Dodao je kako nisu "neočekivani napadi na pokušaj rasvjetljavanja rada Tribunala u Haagu".
>>Ljajić: Jeremićeva inicijativa šteti Srbiji i njome samo sebe promovira
Jeremć misli da bi novim starim lažima o podijeljenoj krivici za recentne ratove na ovim prostorima, mogao pred Generalnom skupštinom UN-a, oprati obraz Srbije od njihove memorandumske prljavštine. U tome može uspjeti jedino ako na takav scenarij pristanu i hrvatski, bosansko-hercegovački i kosovski predstavnici na toj sjednici GS UN-a. Kosovski i BiH prestavnici (osim predstavnika RS-a) sigurno na to neće gledati skrštenih ruku, dok za hrvatske prestavnike nisam siguran, poznajući nedorečenost i tzv. regionalnu opredjeljenost naše vanjsko-političke ministrice.