Kronologija života

Udruga dr. A. Starčević snima dokumentarac o fra Flavijanu Šolcu

Fra Flavijan Šolc
Foto: ofm.hr
22.01.2014.
u 11:38

Producent Antun Ivanković pojašnjava kako je riječ je o dokumentarcu koji će uglavnom pratiti kronologiju fra Flavijanova života kao i teško vrijeme komunističkog režima i Domovinskog rata u kojima je branio katoličku vjeru kao i ljudsko dostojanstvo svake osobe.

Udruga dr. Ante Starčević iz Tovarnika kao producent, u suradnji s Uredom za međunarodnu suradnju TINTL snimit će dokumentarni film o iločkom svećeniku franjevcu Flavijanu Šolcu koji je u Ilok došao 1984. ali je s Iločanima 17. listopada 1991. pred okupatorom morao napustiti svoju župu i samostan.

Producent Antun Ivanković pojašnjava kako je riječ je o dokumentarcu koji će uglavnom pratiti kronologiju fra Flavijanova života kao i teško vrijeme komunističkog režima i Domovinskog rata u kojima je branio katoličku vjeru kao i ljudsko dostojanstvo svake osobe.

- Budući da se scenarij temelji na intimnoj verziji Flavijanova života kroz autentične iskaze svjedoka toga vremena o njemu, u filmu ćemo koristiti nekoliko glumačkih glasova koje će dinamizirati i dramatizirati kronologiju jednog života. Vizualno će se film bazirati na arhivskoj građi, fotografijama, slikama, dokumentima i filmskom zapisima iz tih vremena.

Film ćemo također „pokrivati“ i snimkama lokacija u kojima je ovaj hrabri čovjek boravio i djelovao (Zagreb, Vukovar, Ilok, Rijeka), a koje bi predstavljale atraktivnu scenografiju gdje su se odvijali događaji i stradanja ljudskih bića u kojima im je fra Flavijan pružio ruku i utočište - kaže Ivanković dodajući kako će film snimati u profesionalnoj produkciji i na profesionalnim formatima za prikazivanje na festivalima, raznim prigodnim događajima i za televiziju, a redatelj Srđan Segarić, višestruko nagrađivan autor dokumentaraca.

Komentara 1

DU
Deleted user
14:40 22.01.2014.

Moram se pohvalit da sm bio sedam godina ministrant kod Patera Flavjana u crkvi Sv. Josipa Radnika na trokutu u Borovo naselju i u crkvi Gospe Fatimske na Trpinjskoj cesti tj. u Lićkoj ulici. Dok je on bio Pater u našoj Župi svi su nailazili na razumjevanje i primanje svetih sakramenata i javno i tajno jer su bile velike podjele ne samo između Srba i Hrvata nego i samih Hrvata koji su bili poslušnici ondašnjeg komunistićkog režima. Bio je luka utjehe za svakog dobronamjernog i graditelj dvije crkve male crkve Sv. J. Radnika i velike G. Fatimske koju su Srbi u u agresiji na Vukovar sravnili do zemlje, a bila je velićine u koju je bilo moguće primiti 3000 duša.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije