Vlasnici maloprodajnih objekata umanjuju količinu dostupne gotovine, sustavno se ulaže u implementaciju sve kvalitetnijih sistema zaštite te u videonadzor. Uz pomoć svega toga značajno raste vjerojatnost uhićenja. Praksa je pokazala da se više od 90 posto slučajeva razbojstava na maloprodajnim mjestima uspješno riješi, a počinitelji završe u lisicama, javljaju iz Ine. Napominju kako je zahvaljujući suradnji odjela Sigurnosti Ine i više policijskih postaja na području Zagreba serijski pljačkaš iz ove priče brzo uhićen.
U Ini kažu kako su značajno smanjene količine novca u blagajnama, svedene su na operativni minimum. Osim toga uz plaćanje gotovinom uvedene su i brojne usluge bezgotovinskog plaćanja, pa čak i plaćanje putem mobitela bez ulaska u poslovnicu. Uočili su i da je nakon uvođenja eura dodatno palo plaćanje gotovinom.
'S ciljem prevencije razbojništva i ispravnog ponašanja u izvanrednim situacijama, mnoge vodeće kompanije poput Ine, kontinuirano provode i edukacije radnika, što dovodi do veće sigurnosti zaposlenika, kupaca i imovine, ali i lakšeg otkrivanja počinitelja. U slučaju takvih stresnih događaja, djelatnicima je na raspolaganju sveobuhvatna pomoć, između ostalog, i u vidu psihološkog tretmana, te radne poštede', javljaju iz te kompanije.
Iz svega navedenog da se zaključiti da se ovakav zločin očito ne isplati.
Video: Auto povezan s ubojstvom u Varaždinu
Ne ispalti se sitna krađa. To definitivno.