Ustavnom sudu nisu predočeni dokazi koji bi ukazivali na to da su Vlada odnosno Ministarstvo rada i mirovinskog sustava korištenjem proračunskih sredstava ili na drugi način grubo kršili pravila demokratske procedure, odnosno da su postupali na način koji faktično dokida ili ozbiljno nauštava pravo građana na izjašnjavanje o potrebi da se zatraži raspsivanje referenduma, niti su se u vezi s time Ustavnom sudu obratili inicijatori referenduma.
Vlada je u svom očitovanju navela kako su za medijsku kampanju koju nazivaju informativnom u svrhu promoviranja cjelovite mirovinske reforme, ukupno od 17. listopada 2018. kad je krenula, potrošili 3,7 milijuna kuna. Trenutno je u tijeku treća faza te kampanje za koju je dano 1,056.267,76 kuna. S obzirom da se ta faza poklapa s početkom prikupljanja potpisa ukazuje na to to da ta faza kampanje nema isključivo informativnu svrhu upoznavanja građana s učincima mirovinske reforme, već je jednim dijelom motivirana referendumskom inicijativom i usmjerena uvjeravanju građana da bi podržavanjem inicijative doveli u pitanje one aspekte reforme koje Vlada smatra poželjnima ili neophodnima.
Međutim, kako Ustavnom sudu nisu predočeni nikakvi dokazi o grubom kršenju demokratske procedure, a riječ je o predreferendumskoj fazi postupka, kad Ustavni sud samo iznimno može intervenirati, to u ovom slučaju nisu ocijenili potrebnim. Što znači da Vlada svoju medijsku kampanju može nastaviti, a predviđeno je prema Vladinom očitovanju da traje još do sutra, dan prije nego što u subotu u ponoć prestaje prikupljanje potpisa.
Video: Sindikalna inicijativa "67 je previše"
ustavni sud je još jedno izmišljeno političko tijelo sa velikim plaćama tako da bi ga najbolje bilo ukinuti jer nije neovisno kao i većina