Kutjevački gradonačelnik Ivica Nikolić bio je dovoljno oprezan da ne postane jedna od žrtava Ivice Hudurovića (53), za kojim je zbog prijevara i krivotvorenja pet država raspisalo potragu.
Odmah nazvao policiju
– Sredinom kolovoza prošle godine nazvao me stanoviti Miroslav Lončar, koji se predstavio kao djelatnik Središnje agencije za financiranje, pitajući imamo li kakav projekt za sredstva iz fondova Europske unije jer je ostalo neiskorištena novca koji treba što prije potrošiti – kaže kutjevački gradonačelnik Ivica Nikolić.
Za razliku od drugih Nikolić nije odmah nasjeo na prijevaru, iako je nakon prvog poziva provjerio sa svojim suradnicima koje bi projekte mogli kandidirati te je odmah nazvao Lončara, odnosno Hudurovića, i pitao ga što oni kao grad trebaju učiniti.
– Odgovorio mi je da trebam uplatiti 12.800 kuna za troškove stručnjaka EU. Tada sam zatražio e-mail na koji bih poslao zahtjev. Međutim, kada mi je dao adresu, koja je bila privatna, a ne službena, postalo mi je sve čudno pa sam to javio policiji. S Lončarom sam nastavio komunikaciju kao da je sve u redu. Dao mi je broj žiro-računa i ime banke u kojoj novac trebam uplatiti. Tražio sam da mi daju i ime osobe na koju trebam izvršiti isplatu. To ime bilo je Ivica Hudurović, što sam javio i policiji. Iduće jutro nazvao sam Središnju agenciju i tražio Hudurovića, no rečeno mi je da tamo ne radi te da ga je toga dana već tražila gradonačelnica Vodica – prisjeća se Nikolić.
U dogovoru s policijom nastavio je “igru”, odnosno Lončaru poslao potvrdu o lažnoj uplati. No, već idući dan prevaranti su shvatili da su prevareni te su Nikoliću poslali SMS u kojem su mu zaprijetili da će na svim internetskim portalima objaviti da im je gradonačelnik poslao lažnu uplatnicu. Ubrzo nakon toga Lončara se više nije moglo dobiti na mobitel.
Bankar nasjeo na priču
Krunoslav Kokić, glasnogovornik Policijske uprave požeško-slavonske, potvrdio nam je da je kutjevački gradonačelnik prijavio pokušaj prijevare, ali i to da je prevarantska skupina ipak pronašla žrtvu u Požeštini.
– Ivica Hudurović je u nekoliko pravnih osoba kontaktirao s određenim osobama nudeći im različite usluge, ali kako do realizacije nije dolazilo, nije bilo ni prijevare. Uspio je, doduše, prevariti 32-godišnjaka iz Požege, kojemu je nudio da će ga vratiti na određeno mjesto u jednoj banci za 17.000 kuna, što je dotični i uplatio – kazao je Krunoslav Kokić.
Čestitam! Nedaj na se, drugi bi to popušili jer su lakomi i neiskusni! Bravo!