Skupo uređenje

Opločavanje u Maksimiru 6 puta skuplje nego u Dubravi

'01.04.2011., Zagreb - Kennedyev trg 9. Zgrada ucenickog doma Maksimir na Kennedyevom trgu. Hodnici Ucenickog doma Maksimir oblozeni su skupocjenim kamenom. Photo: Davor Puklavec/PIXSELL'
Foto: 'Davor Puklavec/PIXSELL'
1/3
01.04.2011.
u 17:21

Ravnatelj Grgo Luburić ne želi komentirati cijenu i kaže da na tome rade DORH i MUP

Opločavanje hodnika Učeničkog doma Maksimir stajalo je 2065 kuna po metru četvornome! Ravnatelj Grgo Luburić platio je bijeli kamen (vrsta Veselje Unito koji proizvodi Jadrankamen) i njegovo postavljanje, na 385 četvornih metara zidova hodnika, čak 795 tisuća kuna.

Izvođač se ne sjeća posla

Isti posao na jednakoj površini u Učeničkom domu Tina Ujevića stajao je 130 tisuća kuna. Uzme li se i "olakotna" okolnost, da je u Tinu Ujeviću korišten sivi kamen koji je jeftiniji od bijelog za gotovo 45 kuna, ukupna razlika u cijeni kamena ne bi smjela biti veća od 18 tisuća kuna. Sumnjivo uređenje hodnika prije dvije godine uočio je dio zaposlenika Doma te su uime sindikata tražili objašnjenje ravnatelja. G. Luburić potpisao je "troškovnik" kojim kaže da je četvorni metar kamena platio 520 kuna, dok su radovi za postavljanje stajali 390 kuna. To znači da je uređenje 385 četvorna metra iznosilo 350 tisuća kuna. Razliku u cijeni od 445 tisuće objasnio je pripremnim i ostalim radovima. Posao je provjerio i Gradski ured za obrazovanje koji je utvrdio da je "upitan postupak javne nabave jer su nejasni kriteriji za odabir ponuditelja".

O cijeni predstavnici Ureda nisu željeli spekulirati jer, kako kažu, "ona je predmet vještačenja ovlaštene institucije". Iz istog dokumenta jasno je da je izvođačima, tvrtkama Kvesić i F.I.C. isplaćeno 652 tisuće kuna. Ta činjenica zbunjuje jer je u tome slučaju kamen kupljen za 143 tisuće kuna, a ne za 200 tisuća, koliko je navedeno u Luburićevu troškovniku. Još je čudnija činjenica da Kvesić i F.I.C. imaju istog vlasnika - Mladena Kvesića. Zašto su dvije tvrtke istog vlasnika obavljale isti posao? M. Kvesić ne sjeća se jer je taj posao obavio prije više od dvije godine, a već godinu i pol zapostavio je posao zbog osobnih problema.

– Ne znam napamet što smo točno radili i koji su radovi uračunati – odgovorio je na pitanje zašto je "lijepljenje" kamena na zid tako skupo. Kvesić se ne sjeća ni zašto su bile angažirane obje tvrtke. – Puno me pitate, tko će znati koji je razlog tome –kazao nam je. Ravnatelj Luburić bio je skromniji na riječima kad smo ga zapitali kako je uspio doći do tolike cijene za postavljanje kamenih ploča. – Nemam komentara na to. Sve institucije znaju za to jer su moji dušobrižnici poslali papire – kazao je Luburić.

Čudna im je razlika

Na opetovano pitanje kako je četvorni metar kamena mogao stajati 520 kuna ako u Jadrankamenu kažu da je cijena 260 kuna, ravnatelj je rezigniran. – A dobro. Ne znam što reći. Ne mogu se ograditi. MUP i DORH rade na tome – kazao je. Pročelnik Ureda za obrazovanje Ivica Lovrić kazao je da mu je čudna tolika razlika u cijeni kod dva doma, a za isti posao, no da njegov Ured nema pravo sankcionirati ravnatelje.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije