SVE VIŠE HIBRIDA

Njemačka treba dodatnih 400 tisuća punionica za električna vozila

Foto: Žarko Bašić/PIXSELL
Njemačka treba dodatnih 400 tisuća punionica za električna vozila
20.11.2020.
u 11:55
Trenutno Njemačka ima samo 33.000 javno dostupne punionice za električne automobile.
Pogledaj originalni članak

Njemačka mora do 2030. godine izgraditi najmanje 440.000 punionica za električne automobile, pokazala je studija koju je naručilo ministarstvo prometa.

Na njemačkim će cestama za 10 godina biti do 14,8 milijuna električnih i hibridnih vozila, utvrdili su autori studije.

Moguće je da će čak trebati 843.000 dodatnih javnih punionica, ovisno o tome koliko će njih biti izgrađeno za privatne potrebe i koliko će se često koristiti postojeće, pokazalo je istraživanje, objavljeno u četvrtak.

Trenutno Njemačka ima samo 33.000 javno dostupne punionice za električne automobile.

Studija predviđa da će u budućnosti dvije trećine privatnih parkirnih mjesta biti opremljeno punionicama ali one će osiguravati samo 41 posto potrebne električne energije.

"Povrh toga, imperativ su javno dostupna mjesta za punjenje", zaključak je studije.

U gradovima je potrebna jedna javna punionica na 14 vozila, a na selu jedna na 23 vozila, pokazala je studija.

JAMES GANDOLFINI

Bivša supruga je pomahnitala nakon razvoda! Nabrajala starlete s kojima ju je varao i seksualne devijacije u kojima je uživao

Sit javnog pranja prljava obiteljskog rublja, Gandolfini je samo kratko komentirao da u njenim navodima nema istine te da su braku presudili psihički problemi s kojima se odbijala suočiti. Ljubavnu sreću pronašao je u zagrljaju bivše manekenke Deborah Lin. Vjenčali su se u ljeto 2008. u njezinu rodnom Honoluluu, a kum im je bio glumčev sin. Nakon što su postali ponosni roditelji djevojčice Liliane Ruth, činilo se kako su se Gandolfiniju sve kockice posložile. Sudbina je, međutim, za njega imala drukčiji plan.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 2

ZN
znam
12:21 20.11.2020.

Gledao sam dokumentarac o novoj, zelenoj, tehnologiji na Al Jezeera. Nije sve bajno kako se predstavlja: trenutno u Njemackoj ima tisuce tona turbina od vjetroelektrana koje leze po poljima. Slicno ce biti i sa akumulatorima za elektricna vozila. Jedna misao je jako bitna: nisu korporacije izmislile novu tehnologiju da spase zemlju od zagadjenja, nego da ostvare profit. Negativni ucinci nove tehnologije doci ce na naplatu 20-30 godina kasnije. Slicno je i sa mobitelima. Druga misao je ako kinezi misle zivjeti kao europljani onda treba 5 planeta a ne samo ovaj na kome zivimo. Dobro napravljen dokumentarac, pokazuje i drugu stranu nove tehnologije a ne samo onu koju radi marketing.