VEĆA NETO PRIMANJA

Novi kolektivni ugovor u Ina Grupi, rastu plaće radnicima, poznato i za koliko

Foto: Borna Filic/Pixsell
Zgrada Ine Naftaplina
Foto: Borna Filic/Pixsell
Zgrada Ine Naftaplina
10.01.2023.
u 12:24
Primjena novih kolektivnih ugovora u Ina Grupi, kako se navodi, stupa na snagu ranije nego inače, već od 1. siječnja 2023. godine, šest do devet mjeseci od posljednjih izmjena, ovisno o kojem se društvu radi
Pogledaj originalni članak

Uprava Ine donijela je odluku o novim kolektivnim ugovorima za devet društava Ina Grupe u Hrvatskoj, čime se neto primanja radnika povećavaju u rasponu od 11 do 16 posto, ovisno o društvu, a što će radnici vidjeti na plaći za siječanj ove godine, izvijestili su u utorak iz Ine. 

"Pregovori oko izmjena kolektivnih ugovora sa socijalnim partnerima u Ina Grupi uspješno su završeni", navodi se u priopćenju.

Kako se ističe, Uprava Ine donijela je odluku o novim kolektivnim ugovorima za devet društava Ina Grupe u Hrvatskoj - Ina, STSI, Ina Maziva, Plavi tim, Crosco, Top računovodstvo servisi, Ina Maloprodajni servisi, Ina Vatrogasni servisi, Hostin - "čime se neto primanja radnika navedenih društava povećavaju u rasponu od 11 do 16 posto, ovisno o društvu".

Predsjednik Uprave Ine Péter Ratatics u priopćenju ističe kako je cilj tih promjena osigurati konkurentnost Ine na tržištu rada.

"Svjesni smo posljedica koje globalna ekonomska kretanja i inflatorni pritisci imaju na primanja naših radnika te želimo povećati njihov osjećaj sigurnosti u okruženju koje se brzo mijenja. Cilj nam je ovim promjenama osigurati konkurentnost Ine na tržištu rada, na način da uspješno zadržavamo talente i učinkovitije privlačimo nove", izjavio je Ratatics.

Primjena novih kolektivnih ugovora u Ina Grupi, kako se navodi, stupa na snagu ranije nego inače, već od 1. siječnja 2023. godine, šest do devet mjeseci od posljednjih izmjena, ovisno o kojem se društvu radi. Rezultate tih promjena radnici će vidjeti već na plaći za siječanj 2023. godine, zaključuje se u priopćenju Ine. 

SIGURNOST GRAĐEVINA

Hrvatski građevinski inženjer: Zgrade izgrađene u ovom razdoblju su najkritičnije. Gradile su se bez adekvatnih projektnih obrada

"Zabrinjavajuće je da do ovog urušavanja nije došlo uslijed elementarne nepogode kao što smo imali potrese u Zagrebu i Petrinji niti obilnih oborina kao što je bio slučaj u Valenciji, Jablanici u BiH ili u Bologni. Nije bilo niti velikih oborina, snijega, niti jakog utjecaja vjetra ili temperature, a nadstrešnica se ipak urušila i izazvala veliku tragediju."

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 3

ST
sttipe
14:06 10.01.2023.

Jel nije Ina plaće radnicima prepolovila, tokom prošle godine?? Dovela ih je na crkavicu, i pretvorila u pekače kobasica usput. Nekad je i za pumpe tribala veza, sad ne mogu naći radnike... Ko može drugdi, tamo ne ide!! Da nije bilo Petrola, i Croduxa, ni šofere cisterni ne bi plaćali ništa!! Ovi su svojima bili dobro digli plaće,(da ne idu u Englesku), pa je Ina to donekle morala pratiti, da ne ostane bez njih!! I kad je reklamiranje, tribalo bi zadržati bar minimum "obraza"!!!

Avatar Hazl113
Hazl113
19:19 10.01.2023.

Ovo je definitivno velika laž. Bruto plaće će porasti samo 550kn i to svakome. Znači u prosjeku je to neto oko 2%. Sve ostalo spada u povećanje neoporezivog primanja na godišnjoj razini od 7500kn. Regres, Božićnica, dar za Uskrsnicu koji je na njohovj kartici i možeš ju samo korisiti na ininim pumpama, dar za djecu i malo povećanje od 70kn za gablec. Samo nešto se zaboravlja. Kada je bila korona, 2020 god. smanjili su sve te stavke, tako da su tada pala primanja za 6%. Neka to novinari istraže.