Galovićeva jesen

Miroslav Kirin osvojio je nagradu Galović knjigom 'Babanija'

Foto: Sandra Simunovic/PIXSELL
Zagreb: Književnik i pjesnik Miroslav Kirin
Foto: Sandra Simunovic/PIXSELL
Zagreb: Književnik i pjesnik Miroslav Kirin
Foto: Sandra Simunovic/PIXSELL
Zagreb: Književnik i pjesnik Miroslav Kirin
07.11.2022.
u 09:28
Kirinova knjiga proglašena je najboljom u konkurenciji knjiga zavičajne i/ili identitetske tematike, o čemu je jednoglasno odlučio žiri u kojem su bili Julijana Matanović, Zlatko Krilić i Mario Kolar
Pogledaj originalni članak

Svestrani književnik Miroslav Kirin osvojio je nagradu "Fran Galović" proznom knjigom "Babanija" koju je objavila Naklada Ljevak. Nagradu mu je uručila ministrica kulture i medija Nina Obuljen Koržinek na glavnoj svečanosti Galovićeve jeseni u Koprivnici, u Galeriji "Mijo Kovačić".

Kirinova knjiga proglašena je najboljom u konkurenciji knjiga zavičajne i/ili identitetske tematike, o čemu je jednoglasno odlučio žiri u kojem su bili Julijana Matanović, Zlatko Krilić i Mario Kolar.

U konkurenciji su ove godine bile šezdeset i četiri knjige, a u finalu su bile i knjige Marije Andrijašević, Sandre Antolić, Magdalene Blažević, Dražena Katunarića, Franje Nagulova, Tomislava Ribića, Tomislava Šovagovića, Andrije Škare i Nade Topić. Galovićeve jeseni održavaju se dvadeset i deveti put, a nagradu Mali Galović dobili su Karlo Kršak i Martin Barberić.

Kirin je svoju "Babaniju" svojedobno opisao kao zbirku mikrofikcija, kratkih priča, dnevničkih ulomaka, prijevoda i prepjeva, fikcionalne prepiske, dramskih ulomaka, poezije, eseja i paraenciklopedijskih članaka, rekavši u razgovoru za portal Booksa da je "neposlušno čeljade na razmeđi između fikcije i autofikcije".

Kirin je rođen 1965. godine u Sisku, a piše poeziju, prozu i eseje te prevodi s engleskog. Za autofikcionalni roman "Album" dobio je nagradu Jutarnjeg lista, a s puno hvalospjeva dočekana je "Banijska književna antologija" koju Kirin autorski supotpisuje s Borisom Vrgom, a u kojoj su okupljeni pjesnički i prozni autori s područja Banije, tj. Banovine.

SIGURNOST GRAĐEVINA

Hrvatski građevinski inženjer: Zgrade izgrađene u ovom razdoblju su najkritičnije. Gradile su se bez adekvatnih projektnih obrada

"Zabrinjavajuće je da do ovog urušavanja nije došlo uslijed elementarne nepogode kao što smo imali potrese u Zagrebu i Petrinji niti obilnih oborina kao što je bio slučaj u Valenciji, Jablanici u BiH ili u Bologni. Nije bilo niti velikih oborina, snijega, niti jakog utjecaja vjetra ili temperature, a nadstrešnica se ipak urušila i izazvala veliku tragediju."

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.