Rodile su se kao trojke i cijeli su život nevjerojatno povezane. Priča romana "Tri želje" Liane Moriarty (Mozaik knjiga, urednice Aleksandra Stella Škec i Ana Vukasović, prijevod Ira Martinović, 129,90 kuna) dovodi ih pred oči čitatelja kao odrasle žene: jedna je udana i majka, sposobna poslovna žena, druga pokušava zatrudnjeti, ali se suočava s muževom nevjerom, treća zbog trauma iz prošlosti preživljava od malih poslića i pokušava ostvariti ljubavni odnos koji ne bi završio nakon nekoliki vrućih noći.
Naoko, sve je vrlo predvidivo i svakodnevno, kao životi brojnih žena koje su tu, oko nas. Unatoč tome autorica je napisala uzbudljivu priču koja pokazuje nekoliko različitih načina na koji nas život uvijek iznova zna iznenaditi. Naime, kroz živote sestara, dok one pokušavaju u svem tom kaosu pronaći neki smisao, ona tematizira brojne probleme današnjice, počevši do nasilja u ljubavnim vezama, stida koji žrtve sprečava da o njemu govore, preko ljubavnih i seksualnih avantura za jednu (ili tri) noć, sve do obiteljskih vrijednosti koje 'padaju' kao žrtve sve bržeg i kaotičnijeg načina života.
No, ono najvrednije čemu nas Moriarty uči jest činjenica da zapravo nikada nismo svjesni kakve sve blagoslove živimo u vlastitim životima. Naime, poglavlja o životu triju sestara ovdje su ispresijecane kratkim sličicama koje pokazuju kako ih vide drugi ljudi. To su doslovno slučajni prolaznici kroz njihove živote: djeca u parku, dečki u školi, mladići u diskoklubu, znatiželjne susjede... I ono što same junakinje romana doživljavaju kao kaos u svojim životima, ono što doživljavaju kao najveće muke i probleme, svi ti ljudi koji, htjeli, ne htjeli, 'vire' u njihove živote vide kao čistu radost.
I to je ta moćna pouka koja kaže da nikada nismo objektivni, a bogami niti svjesni koliko smo sretni. Samo zbog nje vrijedilo bi naći vremena za ovaj roman, koji neće razočarati ni one koji traže pametno štivo za dobru zabavu, predah ili samo dosadno kišno poslijepodne.