Nakon dviju uspješnih retrospektiva ove godine, “Sweet Violence/Slatko nasilje” u MoMA-i te u MUDAM-u (Museum of Modern Art, Luksemburg), Sanja Iveković sudjelovala je i na Dokumenti u Kasselu gdje je predstavila “The Disobedient/Neposlušni”. Od 19. listopada predstavlja se u francuskoj galeriji suvremene umjetnosti MAC/VAL. Tijekom rezidencije propitivala je status umjetnika i njihovu nemogućnost da predstavljaju državu. Kroz videoinstalaciju “Faces of Animal Language/Lica životinjskog jezika” ispitivala je termine koji služe kako bi se vrijeđale žene. Osim videa izvest će se performans čitanja Rade Iveković, ključne feminističke figure u bivšoj Jugoslaviji. U isto se vrijeme u galeriji MAC/VAL predstavlja i Igor Eškinja. Specifičan je jer stvara djela koja se poigravaju prostorom i dvodimenzionalnim metaforama. Rad “Interior or Exciting News of Life in Universe Not Existing” napravio je sa stanovnicima područja Val-de-Marnea i njihove povezanosti s drugima pomoću tehnologije. Instalacija sadrži televizijske ekrane smještene prema stropovima, dok je TV spojen sa satelitskim tanjurom koji se nalazi ispred muzeja kako bi primio što više kanala. Publika će moći birati kanale, ali neće moći vidjeti refleksiju slike na stropu. U isto vrijeme publika će moći pregledavati novine i crteže koji se mogu prepoznati i kao grafičke forme urbanih zgrada.
Performans i instalacije nakon rezidencije
Europljanima ozbiljno poručuju: Budite spremni, napunite zalihe pića, lijekova, radio na baterije...
"Nemamo jasan plan o tome što će EU učiniti u slučaju oružane agresije na državu članicu", stoji u izvješću
Srpska pjevačica za dlaku izbjegla tragediju u Novom Sadu: 'Ne mogu objasniti zašto sam se vratila'
Jutros sam ustala s mišljenjem da ne mogu preživjeti još jednu gužvu petkom u autu u Beogradu i krenula sam prema istoj željezničkoj stanici na kojoj se dogodila ova tragedija, baš u vrijeme kad se sve odigralo. Ne mogu vam reći zašto sam odustala i ipak krenula autom. Danas je ovo mogao biti bilo tko od nas. Velika tuga, napisala je.
Inženjer građevine objasnio kako je došlo do tragedije u Novom Sadu: 'Zbog ovog se diže panika'
Kako smo ranije pisali, željeznički kolodvor u Novom Sadu izgrađen je 1964. godine, a rekonstrukcija je počela u listopadu 2021. godine, da bi zgrada bila svečano otvorena u jeku predizborne kampanje u ožujku 2022. i potom ponovno zatvorena zbog nastavka radova
Bez dijeta i odricanja: Uz ovu vrstu prehrane masti se same tope, a uz to boostate zdravlje
Uradi sam projekt za koji vam je potrebno manje od 30 minuta i materijal koji već imate kod kuće