Proteklih godina nagledali smo se povrataka starih serija, pa se snimanjem novih sezona pokušavao vratiti stari sjaj nekadašnjim velikim hitovima. U slučaju serije "I tek tako", čijih se 10 epizoda nastavlja na "Seks i grad", bolje da nisu ni pokušavali. Da je ova serija osuđena na propast bilo je jasno na samom početku, kada je objavljeno kako u njoj neće biti Kim Cattrall koja glumi Samanthu Jones. U seriji je spomenuto kako je Samantha otišla u London, a Carrie (Sarah Jessica Parker) i ona čuju se samo preko SMS poruka. Osim toga, usred snimanja serije preminuo je Willie Garson koji glumi Carriena prijatelja Stanforda, pa se morao mijenjati scenarij. A onda se još otkrilo i to da je Chrisa Notha koji glumi Facu nekoliko žena optužilo za seksualno napastovanje, pa su neke flashback scene u kojima se on pojavljuje morali brisati, odnosno premontirati.
"I tek tako" izgleda kao da su glavni likovi spavali zimski san 20 godina, nakon čega su ih producenti probudili elektrošokovima i pustili ih da bezvoljno glume. Naravno, budući da smo u 21. stoljeću, sve mora frcati od političke korektnosti. Tako smo sad dobili i tamnoputu prijateljicu Lisu (Nicole Ali Parker), ali i sveprisutnog nebinarnog lika. Fascinantno je kako su ljudi koji se ne izjašnjavaju ni kao muškarci ni kao žene nego kao "oni" postali mainstream u američkim serijama, pa ako je već jedan takav lik u "Star Treku", naravno da mora biti i u novom "Seksu i gradu". Che (Sara Ramirez) vodi podcast u kojem sudjeluje i Carrie, a u nju (njega?, njih?)do ušiju se zaljubi Miranda (Cynthia Nixon), koja odluči ostaviti supruga Stevea (David Eigenberg), ali i New York, budući da prati Che u Los Angeles. Tako je najciničnija junakinja "Seksa i grada" u svojim 50-ima odjednom postala zaljubljena šiparica koja ide protiv svojih načela. Scenaristi ove serije kao da nisu gledali nijednu epizodu "Seksa i grada", nego su pokušali udrobiti svoje viđenje žena u 50-ima, krize srednjih godina, ali i obavezne političke korektnosti. Zato su uveli i lik Charlotteine (Kristin Davies) 13-godišnje kćeri koja je fluidnog roda, pa se čas izjašnjava kao muško, a čas kao žensko. Charlotte se iz ljupke 30-godišnjakinje u potrazi za ljubavi pretvorila u najgoru vrstu roditelja, odnosno majku koja kontrolira svaki pokret svoje djece, pa nije čudno što u jednoj epizodi drugoj kćeri ide pokazati kako se pravilno stavlja tampon.
"Seks i grad" također je bio pun stereotipa, no ovdje je sve puno susramlja, ili kako bi Amerikanci rekli – cringea. Mogao bi se steći dojam da su scenarij pisali kompjutori, koji su dobili parametre pa nabacivali stereotipe likovima. Imamo crnu profesoricu koja podučava feminizam, drugu crnkinju koja je bogata filmašica, a da ne govorimo o situacijama poput one kada Miranda na podu pronađe iskorišteni kondom 17-godišnjeg sina. Cringe!
I tek tako, novi scenaristi su od nekad velikog hita napravili tešku sprdačinu!