Nakon osam godina postojanja Booksa je bila prisiljena prestati prodavati knjige da njezini vlasnici ne bi zbog dugova dospjeli u pravu "buksu". Dugogodišnje poslovanje na granici isplativosti, i to s krive strane te granice, potpuno je iscrpilo sve koji su s Booksom bili povezani.
Kako nam je rekla Miljenka Buljević iz Booksina PR-a, čak bi im i pokrivanje troškova bilo dovoljno za nastavak poslovanja, ali ni do toga nisu došli. Kao glavni problem iz Bookse ističu nepostojanje tržišta i normalnog lanca pisac/prevoditelj – izdavač – distributer – knjižar, jer je na našem knjiškom tržištu zaživio monopol. Koliko je kod nas knjiga u zapećku javnosti, govori i podatak koji je rekla Buljević – da su povodom vijesti o zatvaranju imali više novinarskih poziva nego dok su radili i organizirali programe.
Neovisne knjižare, dakle, više nema, ali će se Booksa kao kulturni klub nastaviti baviti knjigom i književnošću, samo bez prodaje koja nije bila isplativa; barem tako najavljuju iz ovog poznatog kluba u Martićevoj ulici.
Smiješno visoke cijene knjiga ....i katastrofalno loši prijevodi.Osim toga ovi što otvore knjižare u pravilu su ljudi koji nemaju pojma o prodaji i strukturi troškova.Jedina im je strategija da nas uvjeravaju kako je knjiga kulturno dobro i da bi je trebalo kupovati bez obzira na cijenu.Nedaleko od mene Školska knjiga ima knjižaru sa vrlo skupim knjigama,dvije prodavačice i svjetlom koje gori 24 sata.Jednostavno pitanje je.Koliko oni moraju prodati dnevno da bi bili barem na nuli....