Svi volimo različitu hranu, a nekima se čak sviđa i proces kuhanja. Prema studijama, ljudi u prosjeku provode 6,5 sati tjedno u kuhinji, no, samo svaka treća osoba uživa u kuhanju. Kako bi proces kuhanja bio lakši, a hrana ukusnija, portal Bright Side otkrio je nekoliko jednostavnih trikova.
Tjestenina kao iz Italije
Najbolje je koristiti lonac od 6 litara. Ulijte toliko vode da voda zauzme 3/4 lonca ili će tjestenina biti ljepljiva i mekana. Ako poslužujete tjesteninu s umakom, nemojte dodavati ulje u vodu - tjesteninu će prekriti filmom i spriječiti da umak uđe u nju. I što je najvažnije, tjesteninu kuhajte 1-2 minute manje nego što pakiranje kaže. Zatim je stavite u umak i dovršite kuhanje.
Zašto se isplati potruditi u svojoj kuhinji i napraviti svježu tjesteninu:
Hrskava riba
Odabir prave tave je iznimno važan. Nemojte koristiti neprianjajuće površine: riba se tamo nikada neće dovoljno osušiti. Nehrđajući čelik savršen je izbor. Zagrijte ulje na srednjoj temperaturi dok ne počne malo dimiti. Stavite ribu u središte posude i pritisnite je. Pričekajte 3-4 minute. Sva će vlaga otići i koža će postati prave boje.
Mekana jaja
Preporučuje se pečenje jaja na niskoj temperaturi s uljem ili maslacem. Jaja treba razbiti vrlo blizu površine kako se žumanjak ne bi slomio. Zatim izrežite bjelanjke da se razmažu, odnosno bjelanjke samo dodirnite vrhom noža.
Slatka vruća čokolada
Dodajte sol vrućoj čokoladi! Uopće je ne čini slanom, ali je čini slađom. Stvar je u tome što u soli postoji natrij koji tjera naše receptore okusa na aktivniji rad pa se slatki okus pojačava.
Kremasti sos od rajčice
Na maslinovom ulju popržite češnjak i luk, dodajte malo rajčice i dinstajte ih 20 minuta. Tajni sastojak je maslac. To čini rajčice manje kiselima, a umak nježnijim. Trebate 1-2 mala komada i obrok će biti mnogo bolji.
Stručnjaci tvrde: Pizza je zdraviji doručak od pahuljica!
Omjer tjestenine i vode, 1:5.