RECEPT DANA Uz ljetni roštilj napravite najmekše domaće lepinje

06.07.2024.
u 09:00
Njihova priprema je jednostavna, a rezultat savršen.

Ništa ne nadopunjuje ljetni roštilj bolje od svježih, domaćih lepinja. Bilo da ih koristite za hamburgere, kao prilog uz meso s roštilja ili jednostavno kao ukusno pecivo, ove lepinje će zasigurno oduševiti vaše goste. Mekane iznutra, s lagano hrskavom koricom izvana, savršeno će se uklopiti u svaki ljetni obrok na otvorenom. Njihova priprema je jednostavna, a rezultat savršen. Pripremite se da postanete omiljeni domaćin uz ovaj jednostavan, ali nevjerojatno ukusan recept za lepinje koji je s food bloga @lejlini_recepti

VEZANI ČLANCI:

Priprema: Sjediniti mlijeko,šećer i germu te ostaviti da nadođe nekoliko minuta. U većoj posudi pomiješati brašno i sol te dodati ulje, jogurt, germu i umijesiti s toplom vodom fino mekano tijesto. Ostaviti da nadođe oko 1 sat. Od tijesta oblikovati kuglice i staviti na papir za pečenje prekrivene krpom da odstoje još 20 minuta. Svaku lepinjicu prošarajte rezovima po želji i premažite jogurtom. Ostavite još 20 min dok se pećnica dobro ne zagrije. Lepinje stavljati direktno s papirom za pečenje na rešetku pećnice. Pecite na najjačoj temperaturi 10-15 minuta. Možete ih peći i na roštilju.

Uz ovih 5 jednostavnih i brzih trikova, roštilj će vam uvijek biti blistavo čist!