Većina ljudi je napravila zalihe namirnica u svojim kućanstvima, sve kako bi se osjećali sigurno u vrijeme pandemije koronavirusa. Iako većina namirnica ima određen rok trajanja na pakiranju, neke namirnice mogu trajati i duže nego što mislite, prenosi insider.com.
Pogledajte hit recept Zagrepčanke za kruh koji svakome uspije:
Sušeno voće može trajati i po nekoliko mjeseci, a čak i do godine danas. Potrebno ga je samo spremiti u dobro zatvorenu posudu kako se ne bi pokvarilo te će tako trajati šest mjeseci duže nego inače. Brašno može isto trajati do godinu dana, ali samo ako se sprema u hladnjak. Najbolji način za provjeravanje koliko je brašno sigurno za konzumaciju je pomoću mirisa. Pokvareno brašno imat će kiselkasti miris.
Tjestenina može trajati i nekoliko godina, ako se posprema u smočnicu u dobro zatvorenoj posudi. Skuhana tjestenina traje tri do četiri dana, kada se spremi u hladnjak. Krumpir može biti dobar i nakon nekoliko mjeseci, samo je važno da se pravilno pohrani kako ne bi počeli rasti korjenčići. Trebao bi se spremiti na mračno i hladno mjesto jer sunce i svjetlost kvari krumpir te on može izazvati trovanje hranom.
Ako se jaja pravilno spreme, mogu trajati od 45 do 90 dana. Trebate ih pohraniti u hladnjak ili na neko hladno mjesto, a najlakši način za provjeru jesu li se jaja pokvarila je pomoću ‘testa plutanja’. Ako jaje pluta u vodi sobne temperature, pokvareno je.
Kruh će u zamrzivaču će ostati svjež. Kupljeni kruh na kuhinjskoj podlozi će ostati svjež tjedan dana, a u zamrzivaču može ostati svjež i do tri mjeseca. Kruh prije smrzavanja narežite na kriške ili komade i spremite u zamrzivač.
Upoznajte gospodina koji već 47 godina peče kestene na Cvjetnom trgu:
Stvarni ineresantan i poucan clanak za djecu koja za kravu misle da je konj. Do ovg clanka, sam mislila da sol nakon isteka roka trajnosti treba baciti u kantu za smece, medjutim ona i dalje ne mirise na kiselo, a okus ne mijenja.