HRVATSKI TENISAČ

Borna Gojo ostao bez finala ATP Challengera, ipak ima i dobra vijest

Finale Davis Cupa između Hrvatske i Rusije , prvi meč: Borna Gojo - Andrej Rubljov
Madrid: Borna Gojo pobijedio Dušana Lajovića u prvom meču polufinala Davisovog kupa
1. polufinale Split Open: Sousa - Gojo
19.02.2022.
u 17:25
Unatoč porazu u polufinalu Gojo će napredovati na ATP ljestvici, na kojoj bi u ponedjeljak trebao osvanuti na 236. mjestu.

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Borna Gojo (ATP - 250.) nije se uspio drugi tjedan zaredom plasirati u finale ATP Challengera u indijskom Bengaluruu, gdje je prošlu nedjelju izgubio meč za naslov.

U polufinalu ovotjednog turnira bolji od 23-godišnjeg Splićanina bio je prvi nositelj turnira Australac Aleksandar Vukić (ATP - 135.) koji je slavio sa 7-6 (5), 6-3.

Gojo je u 'tie-breaku' prvog seta vodio 5-3, ali je izgubio sljedeća četiri poena, a time i prvu dionicu meča. Vukić je u drugom setu napravio 'break' za 3-1, a do pobjede došao nakon 87 minuta igre iskoristivši petu meč-loptu.