'Festival' grubosti sa 9 žutih kartona: PAO-u nisu pomogli niti Hrvati

Olympiacos - Panathinakios
26.10.2014.
u 22:00
U derbiju grčke Superlige, pirejski Olympiakos je s 1:0 pobijedio klub iz Atene

U derbiju grčke Superlige Olympiakos iz Pireja je na svom stadionu, pred 33.000 gledatelja, pobijedio Panathinaikos s 1:0.

Jedini pogodak za domaće, koji su tom pobjedom došli na drugo mjesto iza Paoka, postigao je Anastosios Avlonitis u 59. minuti. U nervoznoj utakmici podijeljeno je devet žutih kartona (dobili ih i Pranjić, Schildenfeld i Petrić), a domaćini su u 81. minuti propustili postići drugi pogodak kada je Mitroglu promašio jedanaesterac, piše Goal.

Za Panathinaikos su zaigrala i trojica hrvatskih igrača. Danijel Pranjić odigrao je cijelu utakmicu, Gordon Schildenfeld je igrao do 69. minute, a Mladen Petrić je opet ušao s klupe (63. minuta), ali za razliku od četvrtka i utakmice s PSV-om (1:1) u Europskoj ligi, napadač nije pomogao u postizanju pogotka.

Olympiakos je sada na drugom mjestu s tri boda zaostatka iza vodećeg Paoka, dok Panathinaikos za vodećim klubom zaostaje devet bodova.