DOMINANTAN POČETAK SEZONE

Trener Osijeka nakon spektakularne utakmice: 'Protivnik nije bio banalna ekipa. Dobro smo odigrali'

Osijek: Prva utakmica drugog pretkola Konferencijske Lige: NK Osijek - FCI Levadia Tallinn
25.07.2024.
u 23:14
Mierez je bio goropadan, Levadia mu je nije mogla apsolutno ništa, El Toro je u 27. minuti kompletirao hat-trick i tako najavio da se opet nalazi u fantastičnoj formi

Nogometaši Osijeka fantastično su otvorili europsku premijeru za sezonu 2024./2025. na domaćoj velebnoj Opus Areni pred ugodno ispunjenim tribinama (8.028 gledatelja) protiv estonske Levadije (5:1).

Gosti su vrlo dominantni u svom prvenstvu, u 21 susretu upisali samo jedan poraz, ali to im ništa nije pomoglo. Osijek je predstavio i neka pojačanja, u prvom sastavu su zaigrali Čavlina, Soldo i Jelenić, dok su Kemal Ademi i Lima na čekali svoju priliku na klupi. Kewal je bio izvan sastava zbog lakše ozljede, a pljesak je zaradio i novi trener Coppitelli.

Zanimljivi Pedro Lima

Levadia je potpuno neočekivano povela u 9. minuti i šokirala Opus Arenu, izveli su brzo ubacivanje iz auta, Čavlina je poslije oštrog centaršuta Felicia odbio loptu ravno na noge strijelca Musabe, ali Osijek se ekspresno vratio u 10. minuti preko Miereza kojeg je izvrsno uposlio vratar Čavlina. Oslobodio se Argentinac Fombe nakon međusobnog naguravanja i onda fantastično ljevicom plasirao u donji lijevi kut nemoćnog Vallnera za erupciju na tribinama. Gosti su se žalili kod glavnog suca Karlsena iz Danske, ali on je ostao pri svojoj odluci da nema govora o prekršaju Argentinca. Potpuni preokret Osijeka dogodio se u 18. minuti. Zahvaljujući agresivnosti i požrtvovnosti, Mierez je presjekao lošu povratnu loptu veznjaka Mavretiča, predriblao vratara i lagano poentirao za vodstvo bijelo-plavih uz klicanje tribina.

Split: Rakitićev dres u Fan shopu Hajduk

Mierez je bio goropadan, Levadia mu je nije mogla apsolutno ništa, El Toro je u 27. minuti kompletirao hat-trick i tako najavio da se opet nalazi u fantastičnoj formi. Lopta je bila naizgled izgubljena za Osječane, ali se argentinski majstor sjajno snašao pokraj Heitora pokraj aut-linije, a onda se namjestio na ljevicu i matirao Vallnera u njegov bliži kut. Maestralno prvo poluvrijeme za najboljeg topnika HNL-a prošle sezone, postao je prvi strijelac hat-tricka ove sezone u kvalifikacijama za KL. Bijelo-plavi su do kraja prvog dijela nastavili razbijati estonski klub, Guedes je kombinirao s Mierezom na desnoj strani, a onda je probio bok i uputio udarac koji je prevario golmana i zabio za 4:1 u 33. minuti. Bio je to prvijenac Brazilca u dresu Osijeka koji se vidno podignuo u razini forme u odnosu na klimavu prošlu sezonu u kojoj je prolazio kroz brojne turbulencije.

Osijek je nastavio sa sjajnim akcijom preko Guedesa, Pušića i Nejašmića koju je završila osječka 'šestica', promašio je vrata iz dobre prilike, ali publika je to znala nagraditi gromoglasnim pljeskom podrške.

U drugom poluvremenu prvi su zaprijetili gosti, Ainsalu je potegnuo s distance, no Čavlina se dobro protegnuo i skrenuo udarac u korner. Osijek se zatim bez nekog određenog razloga povukao, već od početka drugog dijela Levadia je preuzela kontrolu lopte, pa je Copittelli pokušao malo prodrmati momčad te je uveo novo pojačanje - vrlo zanimljivog igrača Pedra Limu. Slavonci su se opet probudili pa je u 68. minuti u mreži Estonaca odsjela 'petarda', Pušić je krasno proigrao u prostor brzonogog Bukvića koji je provozao obranu i onda kroz noge golmana elegantno zabio za visokih 5:1. U 72. minuti razigrani Bukvić je opet razmontirao braniče Levadije i pucao, na odbijenu loptu naletio je sveprisutni Mierez koji glavom puca malo pokraj gola. Tijekom 82. minute Larsen je mogao smanjiti, ali je iz blizine promašio cijela vrata. Tako je završena jedna lijepa večer u kojoj je Osijek izdominirao Levadiju i praktički osigurao treće pretkolo KL-a. Uzvrat u Tallinnu igra se 1. kolovoza s početkom od 18 sati.

Protivnik nije banalan

- Dobro smo odigrali i imamo dobar kapital protiv momčadi protiv koje je bilo izazovno izaći na teren. Pogotovo imajući u vidu fizičko stanje naše i njihove momčadi. Imali smo jako puno pozitivnih trenutaka, ali imali smo i nekih problema. Rezultat se vratio momcima za sav rad koji su napravili tijekom priprema. Protivnik nije bio banalna ekipa - izjavio je Coppitteli.

VIDEO Real Madrid objavio: Luka Modrić potpisao je novi ugovor, on je naš kapetan