Sjajna večer Ivice Zupca, borio se s Nikolom Jokićem i ubacio 24 koša

27.10.2024.
u 09:02
Zubac se pod obručima borio s trostrukim i aktualnim najkorisnijim igračem NBA lige Nikolom Jokićem i ostvario učinak od 24 koša, 15 skokova i četiri asistencije.

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac odigrao je jednu od najboljih utakmica u karijeri, a njegovi Los Angeles Clippersi su slavili na gostovanju kod Denver Nuggetsa 109-104.

Clippersi su nadoknadili manjak od sedam koševa iz posljednje dionice susreta, a onda serijom 9-1 u posljednjoj minuti okrenuli 100-103 u pobjedu 109-104.

Norman Powell zabio je 22 od svojih 37 koševa u četvrtoj četvrtini, a James Harden pogodio je četiri slobodna bacanja u posljednjih 30 sekundi. Harden je završio s 23 poena i 16 asistencija, a Kris Dunn je s klupe Los Angelesa zabio 11 poena.

Nikola Jokić upisao je rekordnih sedam trica na putu do 41 koša, Jamal Murray ubacio je 22 koša, Christian Braun završio je s 11 koševa za Denver. Dario Šarić je u Nuggetsima opet dobio mrvice u minutaži, za 11 minuta igre upisao je dva skoka i dva promašena šuta.

LeBron James imao je 32 poena, 14 skokova i 10 asistencija, a Anthony Davis (31) postao je prvi Laker nakon Kobea Bryanta 2005.-2006. koji je otvorio sezonu s tri uzastopne utakmice s 30 i više poena dok su Los Angeles Lakersi svladali na svom parketu Sacramento Kings s 131-127. Lakersi su do pobjede došli serijom od 21-0, kojom su otvorili zadnju četvrtinu.

Los Angelesu (3-0) je ovo najbolji start sezone od sezone 2010.-11. kada su počeli s 8-0.

De'Aaron Fox ubacio je par trica za zatvaranje treće četvrtine i poslao Kingse u posljednju dionicu sa sedam koševa prednosti.