Split pobijedio Goricu, ali slomio ju je tek u završnici utakmice

20.12.2021.
u 23:04
Splićane je nosio Darko Bajo s 23 poena i 11 skokova, dok je Roko Ukić dodao 10 uz pet skokova.

Košarkaši Splita u gostima su pobijedili Goricu 78:71, u dvoboju 15. kola domaće HT Premijer lige.

Nakon nekoliko minuta Splićani su počeli raditi razliku te su nakon prve četvrtine imali +5 (23:18), a polovicom druge Split je po prvi puta otišao na prednost veću od 15 poena (41:25). Do tada je nezaustavljiv za domaćina bio Darko Bajo koji je u tom trenutku imao 12 poena i šest skokova. Na poluvremenu je Split imao velikih 51:32.

No, u samo pet minuta nastavka Gorica se vratila te je serijom 15:2 izbrisala gotovo cijeli zaostatak, dok je nakon osam minuta treće dionice domaćin i poveo 57:56.

Split je nakon toga ponovno pobjegao na deset poena prednosti, a Velikogoričani su se do kraja stalno vraćali, ali ne i potpuno preokrenuli rezultat po drugi put na ovom susretu. Koš za potvrdu gostujuće pobjede, za 76:71 petnaest sekundi prije kraja zabio je Perković.

Kod Gorice je Marko Baković ubacio 17 poena uz osam skokova, dok je Mate Kalajžić dodao 15 uz šest skokova i četiri asistencije.

Splićane je nosio spomenuti Bajo s 23 poena i 11 skokova, dok je Roko Ukić dodao 10 uz pet skokova.

Na ljestvici vodi Cibona s omjerom 11-4. Split ima 12-3, a Zadar 12-2, dok je Gorica na četvrtom mjestu s omjerom 8-7.

OTVORILA DUŠU ZA VEČERNJI

Jelena Perčin: 'S prvim suprugom imam fenomenalan odnos, a Momo djecu 'na papiru' može viđati svaki drugi vikend'

– U trenutku kada su mediji dobili informaciju da smo se Momo i ja razveli, mi smo već godinu dana bili zapravo razvedeni. Tako da je sada već prošlo dvije godine otkad je svatko krenuo svojim putem. Svojoj djeci nikada nisam rekla: "Vaši mama i tata više se ne vole." To mi je grozno! Uvijek sam im objašnjavala da volim njihovog tatu, ali da više nismo zaljubljeni – između ostalog, kazala je glumica Jelena Perčin u velikom intervjuu za Večernji list.