VIDEO Golu plavih se divi Europa! Dinamo u katastrofi napravio remekdjelo koje će se pamtiti

Champions League - Bayern Munich v GNK Dinamo Zagreb
19.09.2024.
u 09:23
"Da, izgubili su 9:2, ali Dinamo je postigao momčadski gol večeri u Ligi prvaka. To mu je uspjelo u akciji koja je trajala točno jednu minutu. Sastojala se od 19 dodavanja, uključivala svih 11 igrača, počevši od golmana, a završio ju je napadač Bruno Petković", stoji u objavi Opte

Dinamo je u prvome kolu nove sezone Lige prvaka doživio vrlo bolan poraz. Prilikom gostovanja kod velikog Bayerna postao je prva momčad koja je u jednoj utakmici ovog natjecanja primila devet golova, a ujedno je to bio i najteži europski poraz u povijest kluba. Prije toga je tu neugodnu titulu držala utakmica protiv Lyona odigrana još 2011. godine (7:1). Malotko je očekivao da Dinamo može ostvariti pozitivan rezultat, ali jest da Dinamo nastoji što je više moguće izmučiti Bayern. Izvedba plavih na terenu je bila dovoljno loša da pridonese naporima Bavarcima u orkestriranju vlastitog uništenja, a treneru Sergeju Jakiroviću nad vrat nadvije mač otkaza.

Također, malotko je očekivao vatromet na ulasku u drugo poluvrijeme. Igrači plavih u primili tri gola u prvome dijelu i bio je očito da to nije njihova večer. Međutim, bljesak nadahnuća dogodio se u prvih nekoliko minuta, a maksimirski momci, očigledno oduševljeni prilikom da zabijaju u mrežu Bayerna i Manuela Neuera, proizveli su neke od najljepših pogodaka u prvome kolu najvećeg europskog klupskog natjecanja. Analitički servis Opta istaknuo je akciju za prvi pogodak Dinama u 49. minuti nazivajući ga "momčadskim golom večeri".

Muenchen: Susret Bayerna i Dinama u Ligi prvaka

"Da, izgubili su 9:2, ali Dinamo je postigao momčadski gol večeri u Ligi prvaka. To mu je uspjelo u akciji koja je trajala točno jednu minutu. Sastojala se od 19 dodavanja, uključivala svih 11 igrača, počevši od golmana, a završio ju je napadač Bruno Petković", stoji u objašnjenju uz objavu i grafički prikaz akcije koja je dovela do pogotka Brune Petkovića. Snimku pogotka možete pogledati OVDJE. Kasnije je Dinamo zabio još jedan pogodak, no veselje nije dugo trajalo. Bavarska momčad ponovo je krenula i sve do posljednjeg zvižduka nije stala zabijati.

Dinamo će u idućem kolu Lige prvaka zaigrati protiv francuskog velikana AS Monaca, osmerostrukog prvaka tamošnje Ligue 1 (zadnji puta u sezoni 2016/17.) koji trenutno sjedi na trećem mjestu prvenstvene ljestvice uz tri pobjede i jedan remi. Utakmica je na rasporedu 2. lipnja od 21 sat, a igrat će se na stadionu u Maksimiru. Prije toga Monaco će odigrati utakmicu Lige prvaka protiv Barcelone, a Dinamo će u međuvremenu igrati 7. kolo HNL-a protiv Slaven Belupa, utakmicu kupa protiv Banjola i utakmicu 8. kola HNL-a protiv Lokomotive.

U novome formatu Lige prvaka sudjeluje 36 momčadi. Umjesto klasične grupne faze igra se takozvana ligaška, u sklopu koje svaka momčad ima osam ždrijebom izabranih suparnika. Četiri će utakmice igrati kod kuće, a četiri u gostima. U iduću fazu natjecanja izravno ulazi osam momčadi koje prikupe najviše bodova, dok će momčadi koje završe na bilo kojem od 9. do 24. mjesta u nokaut fazu pokušati proći putem doigravanja. Poražene momčadi i one koje se plasiraju od 25. mjesta pa nadolje neće otići u Europa ligu, već je za njih europska sezona gotova.

VIDEO Mbappé mrzi kada kada ga se dira po glavi, a evo što mu je onda napravio Luka Modrić