VIDEO Hajduk je imao derbi u rukama i grogirani Dinamo, ali je Poljudu priuštio traumatičnu završnicu

Split: HNK Hajduk i GNK Dinamo u 13. kolu Hrvatski Telekom Prve lige
21.10.2022.
u 12:57
Po imenima skromniji Hajduk od ovog današnjeg, dominirao je nad plavima, ali nije znao kako zaključiti utakmicu i uzeti važna tri boda.

Na današnji dan prije točno pet godina Hajduk je, također na Poljudu, ugostio Dinamo, a završilo je 2:2. Iako je od te utakmice prošlo svega pet godina, niti jedan igrač Hajduka iz današnje momčadi nije u njoj sudjelovao! Baš niti jedan, a kada se pogleda sastav bijelih, bio je puno, puno skromniji nego je današnji Karoglanov.

Bijeli su tada istrčali u idućem sastavu: Stipica; Tudor, Nižić, Lopez, Memolla, Savvas, Radošević, Bašić, Barry, Erceg, Ohandza, a kasnije su s klupe još ušli Almeida, Šehić i Kožulj.
No, takav, po imenima skromniji Hajduk, dominirao je nad plavima, za koje su istrčali Livaković; Stojanović, Sigali, Benković, Sosa, Doumbia, Antolić, Olmo, Moro, Soudani, Hodžić, a s klupe ušli Ademi, Ćorić i Henriquez. Dakle, od te momčadi, jedino su Ademi i Livaković i nakon pet godina u Maksimirskoj 128.

Nakon  90 minuta dominacije, s autoritetom kakvog protiv Dinama nisu pokazali desetak godina prije toga, Hajduk nije znao kako veliki derbi privesti kraju i ubilježiti važnu pobjedu. Hajduk je imao sve u svojim rukama, vodstvo od 1:0 nakon sjajnog gola Ante Ercega u 38. minuti i Dinamo bez ideje u konopcima. Na kraju su svojim gledateljima priuštili traumatičnu dramu u sudačkoj nadoknadi, a derbi je završio rezultatom 2:2.
A u tih nekoliko minuta u završnici bijeli su primili dva pogotka. U 89. je najprije poravnao Filip Benković, a samo minutu kasnije Angelo Henriquez doveo je modre u vodstvo. Konačan omjer s bijele točke postavio je Ante Erceg u 94. minuti. Nakon 88. minute podijeljeno je čak šest žutih kartona, a taj "infarktan" derbi vodili su Joan Carrillo i Mario Cvitanović.

Zanimljivo, u taj derbi Dinamo je ušao sa sličnom prednošću kao što je ima danas. Tada je bilo sedam bodova razlike, a danas je osam. I tada su navijači i treneri bijelih utakmicu predstavljali kao prijelomnu točku povratka u borbu za naslov, naravno pod uvjetom da bijeli osvoje tri boda. No, nije se dogodilo. Vidjet ćemo kako će se stvari razvijati danas...