ZAVRŠILI REMIJEM

VIDEO Pogledajte pogodak Albanije u posljednjim trenucima! Ovo bi moglo presuditi vatrenima

Hamburg: Susret Hrvatske i Albanije u 2. kolu skupine B na Europskom prvenstvu, Hrvatska u dvije minute okrenula utakmicu na 2:1
Hamburg: Susret Hrvatske i Albanije u 2. kolu skupine B na Europskom prvenstvu
Hamburg: Navijači uoči početka utakmice Hrvatske i Albanije u 2. kolu skupine B na Europskom prvenstvu
Hamburg: Albanija vodi u susretu Hrvatske i Albanije u 2. kolu skupine B na Europskom prvenstvu
19.06.2024.
u 17:10
Hrvatska nogometna reprezentacija je remijem protiv Albanije došla u tešku situaciju. Susret s Italijom vatreni će morati igrati na sve ili ništa

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je još jednu tešku utakmicu na Europskom prvenstvu. Protivnik je bila srčana Albanija, a ishod je bio ne osobito povoljnih 2:2. To znači da će trenutno zadnjeplasirana Hrvatska morati dražiti pobjedu protiv Italije koja je uvjerljivo snažnija od današnjeg protivnika.

Susret je započeo vrlo lošom igrom vatrenih. Albanci su uzeli vodstvo u 11. minuti i nisu ga ispustili do kraja poluvremena. Zatim su hrvatski reprezentativci puno bolje ušli u drugo poluvrijeme i preokrenuli golovima Andreja Kramarića i Petra Sučića u 74. i 76. minuti. Činilo se da će se sreća osmjehnuti Hrvatskoj, no Klaus Gjasula je u 95. minuti zabio za konačnih 2:2. Pogotke možete pogledati OVDJE.

Hamburg: Poznati na susretu Hrvatske i Albanije u 2. kolu skupine B na Europskom prvenstvu
Hamburg: Supruga i sin Zlatka Dalića na susretu Hrvatske i Albanije u 2. kolu skupine B na Europskom prvenstvu

Hrvatska reprezentacija će ovime ostala na samo jednom bodu. Isto toliko ima i Albanija, no s boljom gol razlikom. Španjolska i Italija nalaze se na čelnim pozicijama skupine i međusobnu utakmicu igraju sutra u 21 sat na Schalkeovom stadionu.

U osminu finala prolaze dvije najbolje momčadi iz svake skupine. Njima će se pridružiti četiri najuspješnije trećeplasirane momčadi. Ukoliko pobjedi Italiju, Hrvatska i dalje ima dobre izglede da se plasira u nokaut fazu s četiri boda.

VIDEO Albanac Hrvatima nije želio pokloniti svoju kapu uoči utakmice

INOVATOR I PODUZETNIK

Jedni ga obožavaju, drugi 'hejtaju', no što o Mati Rimcu kažu stručnjaci: 'Ako si dobio javni novac, moraš polagati račune i točka'

Rimac je napravio električne automobile Nevera, Concept_One i Concept_Two kojima je privukao pažnju i svjetske javnosti posebice nakon kupnje tvornice slavnih luksuznih automobila Bugatti. Njegov pogon u Svetoj Nedelji posjetila je i predsjednica Europske komisije Ursula von der Leyen, a EU je podupro Rimčeve projekte s 180 milijuna eura. Iako kritičari tvrde da je to bačen novac, Rimac je bio jedini u Hrvatskoj koji je zanimao EK da ga podrži tolikim iznosom