Razlike u kvaliteti hrane

Borzan otkrila: Proizvođači su mi do detalja joj objasnili kako izmiču zakonima

Foto: Jurica Galoić/PIXSELL
Biljana Borzan
Foto: Jurica Galoić/PIXSELL
Biljana Borzan
Foto: Jurica Galoić/PIXSELL
Biljana Borzan
Foto: Jurica Galoić/PIXSELL
Biljana Borzan
Foto: Jurica Galoić/PIXSELL
Biljana Borzan
11.10.2017.
u 16:41
Smjernice su tek flaster na otvorenu ranu – poručila je Borzan.
Pogledaj originalni članak

Europska komisija namjerava uložiti dva milijuna eura u razvoj metodologije za usporedbu kvalitete proizvoda na zajedničkom tržištu. 

Usto, nacionalnim vlastima su poslane tzv. Smjernice kako prepoznati slučajeve koji krše postojeću legislativu. O svemu tome govorilo se danas na Odboru za unutrašnje tržište i zaštitu potrošača Europskog parlamenta, gdje se raspravljalo o Smjernicama Europske komisije za borbu protiv plasiranja naizgled istih proizvoda različite kvalitete u novijim i starijim državama EU.

Foto: Marko Mrkonjić/PIXSELL
Biljana Borzan
Foto: Privatni album
Biljana Borzan
Foto: Privatni album
Biljana Borzan
Foto: Privatni album
Biljana Borzan
Foto: Krunoslav Petrić/Pixsell
Bila je u odličnim odnosima sa Zoranom Milanovićem

"Smjernice su tek flaster na otvorenu ranu"

- Prvi je to dokument koji je Europska komisija napravila na ovu temu. Postignuće je što se napokon počelo konstruktivno djelovati. Nažalost, Smjernice su nedovoljno ambiciozne. Uz to, i dalje se forsiraju razlike samo kod hrane, a ja sam svojim istraživanjem dokazala da razlike postoje i kod neprehrambenih proizvoda, u ovom slučaju deterdženata. Da sam imala više novaca, istražila bih i druge kategorije proizvoda na koje mi se potrošači žale poput automobila, kućanskih aparata i slično - kazala je Biljana Borzan, hrvatska europarlamentarka.

Smjernice Europske komisije kažu kako se problem može riješiti unutar postojeće legislative. Borzan tvrdi kako su joj pristupili neki proizvođači kod kojih je pronašla razlike u kvaliteti njihovih proizvoda i do detalja joj objasnili na koji način se izmiču postojećim zakonima o nepoštenoj poslovnoj praksi.

- Proizvođači se u postojećem zakonodavnom okviru snalaze kao riba u vodi. Potrebno je što prije ispitati učinke ovih Smjernica. Nisam optimistična, trebamo promijeniti zakone. Smjernice su tek flaster na otvorenu ranu – poručila je Borzan.

JAMES GANDOLFINI

Bivša supruga je pomahnitala nakon razvoda! Nabrajala starlete s kojima ju je varao i seksualne devijacije u kojima je uživao

Sit javnog pranja prljava obiteljskog rublja, Gandolfini je samo kratko komentirao da u njenim navodima nema istine te da su braku presudili psihički problemi s kojima se odbijala suočiti. Ljubavnu sreću pronašao je u zagrljaju bivše manekenke Deborah Lin. Vjenčali su se u ljeto 2008. u njezinu rodnom Honoluluu, a kum im je bio glumčev sin. Nakon što su postali ponosni roditelji djevojčice Liliane Ruth, činilo se kako su se Gandolfiniju sve kockice posložile. Sudbina je, međutim, za njega imala drukčiji plan.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 3

JA
jajahs
00:02 12.10.2017.

prestat kupovat takve proizvode

Avatar Le-Freak
Le-Freak
07:33 12.10.2017.

Unatoc skandala u kojima su nas Lidl i Kaufland trovali pokvarenom odpad-"hranom" ima previse svijeta koji misli da su te njemacke firme neki dobrocinitelji, da su njemacki proizvodi automatski bolje kvalitete. Nasi novinari nazalost nemogu napr. istraziti sve skandale oko Lidla u Njemackoj, jer je na nasim fakultetima studij Novinarstva vise ispunjen ideoloskom naobrazbom jugo-balkan- ljevicarske filozofije i metodama medijskoga destruktivizma svoje drzave. Tu strani jezici kao Francuski , Njemacki.. i kriticno razmisljanje prema napr. njemackim gazdama ili nedeajboze konstruktivni doprinos drustvenom razvoju nema mjesta.