Problemi s klizištem na Pantovčaku počeli su prije sedam mjeseci kad se ono aktiviralo. Počelo je s manjim puknućem asfalta na ulazu u Ured predsjednika i još tada je došlo do oštećenja rampe i nadstrešnice na glavnom ulazu koji je premješten. Stvari su toliko eskalirale da je sada već riječ o najvećem klizištu u Hrvatskoj.
Inače, riječ je o klizištu starom 15 godina koje je opet aktivno. Još 2015. uvršteno je u katastar Grada Zagreba s ostalih tisuću klizišta koja se nalaze na području grada. Ovo klizište vezano je za još 20-ak klizišta koja se nalaze u krugu Ureda predsjednika.
Klizište je trenutačno veličine 65.000 četvornih metara. Kako biste lakše dočarali tu veličinu, recimo da je riječ o površini 13 nogometnih igrališta.
Radovi na sanaciji započeli su 11. ožujka, a na početku je plan bio da budu završeni u roku od četiri mjeseca. No, situacija se pogoršala jer je došlo do dodatnog pomicanja tla. Na Pantovčaku traju radovi na osiguravanju tla, a očekuje se da će sanacija biti dugotrajna. Sad je plan da sanacija bude gotova do kraja godine.
>> Klizište na Pantovčaku se pogoršava: Radi se na hitnoj sanaciji, no problem stvaraju kiše>>
Samo vi rušite i uništavajte šume, eto vam posljedica. Šume i njihovo korjenje drže tlo na mjestu, poput mreže. Ali mi moramo uništavati