Kada se 1984. godine Ivo Sanader s obitelji vratio iz Austrije u Split, te je imenovan intendantom splitskog HNK, od grada Splita, tražio je da mu dodijeli stan. U svom zahtjevu tada je naveo da stan traži jer s obitelji živi u trošnom stanu od 30-ak kvadrata, koji je vlažan, bez kanalizacije i septičke jame. Sličan zahtjev ponovio je i 1991. nakon drugog povratka iz Austrije, s tim da je ovaj put zahtjev za dodjelom stana podebljao i svojim životopisom te životopisom svoje supruge Mirjane, navevši da su oni oboje doktori znanosti. Tu dokumentaciju, kojom je Sanader tražio dodjelu stana sudu je dostavio USKOK, predloživši da to uđe kao dokaz u sudski spis, budući je Sanader do sada tvrdio da je on za vrijeme života i rada u Austriji dobro privređivao i zarađivao, iako bi se iz zahtjeva za dodjelom stana dalo zaključiti da mu materijalne prilike u to vrijeme i nisu bile tako bajne.
Iako se Sanaderova obrana protivila uvođenju tog dokaza u spis, smatrajući da ti dopisi ne dokazuju ništa o Sanaderovom imovnom stanju, sudsko vijeće ga je prihvatilo kao dokaz. Osim toga, od svih predloženih dokaznih prijedloga, sud je prihvatio i prijedlog Sanaderove obrane, da u spis uđe fonogram sjednice saborskog istražnog povjerenstva u slučaju Kamioni. Taj je dokaz Sanaderova obrana predložila kao kontrolni dokaz, a nakon što je na sudu svjedočio Vladimir Faber, bivši ravnatelj policije, koji je ustvrdio da je zbog slučaja Kamioni bio izvrgnut Sanaderovom pritisku.
Sudsko vijeće pod presjedanjem sutkinje Ivane Čalić, odbilo je prijedlog Sanaderove obrane za dopunskim financijsko - knjigovodstvenim vještačenjem njegove imovine, smatrajući da su činjenice vezano uz to u dovoljnoj mjeri utvrđene. Odbijen je i prijedlog Sanaderove obrane da se sasluša niz svjedoka koji su trebali svjedočiti o tome kako je Sanader na poklon dobivao pojedine slike iz svoje kolekcije. Prema stavu vijeća, riječ je o irelevantnim ili odugovlačećim dokaznim prijedlozima, budući je dio predloženih svjedoka do sada već svjedočio, a od nekih je Sanaderova obrana i odustala.
Inače, branitelji Ive Sanadera, Mladena Barišića, Ratka Mačeka i Branke Pavošević, kao pravno neutemeljenim ocijenili su imovinsko - pravni zahtjev koji je prema njihovim branjenicima postavio Vladimir Terešak, pravni zastupnik HDZ-a. Terešak je tražio da spomenuta četvorka HDZ-u zbog pretrpljene materijalne i nematerijalne štete plati 50 milijuna kuna. Branitelji spomenutih optuženika redom su istaknuli da je zahtjev pravno neutemeljen, jer HDZ u ovom postupku nije žrtva već je optuženik, pa takav zahtjev ne može ni postavljati. Da je riječ o pravno neutemeljenom zahtjevu smatra i USKOK, a suđenje se nastavlja idući tjedan, kada bi USKOK i obrane trebale početi s iznošenjem završnih riječi.
Kojoj je ono stranci Ivo Sanader bio na čelu?