Facebook je objavio izvješće za prvih šest mjeseci 2013. s podacima koliko su puta određene vlade zatražile informacije o korisnicima diljem svijeta. Facebook je pružio uvid u pojedinačan broj zahtjeva u svakoj zemlji, kao i postotak ustupljenih informacija. Vlade iz 74 zemlje zatražile su informacije o ukupno 38.000 korisnika Facebooka.
Kako je objavljeno, riječ je o prvom izvješću ovakve vrste, a razlog objave su transparentnost i povjerenje koje su, kako ističu, temeljne vrijednosti u Facebooku. "Želimo osigurati da naši korisnici razumiju prirodu zahtjeva koje primamo i strogu politiku i proces kojim pristupamo tim zahtjevima", izviješteno je iz Facebooka.
Prema objavljenoj tablici u Hrvatskoj su zatraženi podaci za dvoje korisnika Facebooka, no ova društvena mreža nije ustupila zatražene informacije (postotak ustupljenih informacija je 0).
Što se tiče regije, zatraženi su podaci o jednom korisničkom profilu u Srbiji, no taj zahtjev nije ispunjen. U Sloveniji je ''zanimljivo'' bilo osam korisničkih profila, a ispunjeno je 50 posto zahtjeva. U Crnoj Gori su zatraženi podaci za dva korisnika, no i ovdje je postotak ustupljenih podataka 0. U BiH informacije su se tražile za 11 korisnika, a odobreno je 25 posto zahtjeva.
Najviše zahtjeva podneseno je za korisnike Facebooka u SAD-u, njih između 20.000 i 21.000, a ispunjeno je 79 posto zahtjeva. Za informacije o korisničkim profilima u Ujedinjenom Kraljevstvu podneseno je 2.337 zahtjeva, a tu je ispunjeno 68 posto zahtjeva. Preko tisuću zahtjeva zabilježeno je i u Francuskoj, Indiji, Italiji i Njemačkoj.
>> Facebook mora platiti 20 mil. $ zbog korištenja privatnih podataka