državne tvrtke

Vlada smjenjuje Davora Šterna i ostatak Nadzornog odbora Ine

\'15.03.2007., Zagreb - Predstavljen zatvoreni investicijski fond s javnom ponudom za ulaganje u nekretnine Fima Proprius d.d. koji osniva Drustvo za osnivanje i upravljanje investicijskim fondovima F
Dalibor Urukalović/Pixsell
06.01.2012.
u 20:05

Kao najizgledniji novi predsjednik NO-a Ine spominje se Slavko Linić koji je već bio na njegovom čelu, a razriješen je 2004.

Sukladno dopisu ministra gospodarstva Radimira Čačića, upućenom prvoga radnog dana ove godine, predsjednik NO-a Ine Davor Štern te članovi Gordana Sekulić i Damir Vanđelić stavili su svoje mandate na raspolaganje.

Ministarstvo gospodarstva to je, naime, od njih zatražilo prema Zakonu o primopredaji vlasti po kojemu su osobe koje obnašaju dužnosti članova NO-a, odnosno upravnih odbora trgovačkih društava u kojima država ima većinski paket dionica ili većinski udio, dužne staviti svoje mandate na raspolaganje u roku 15 dana od stupanja nove Vlade na dužnost.

Iako država nema većinski udio u Ini, Štern kaže kako je stavio svoj mandat na raspolaganje jer je to stvar građanske pristojnosti, a na novoj je Vladi da u idućih 60 dana odluči hoće li opet dobiti povjerenje. Kao najizgledniji novi predsjednik NO-a spominje se međutim Slavko Linić, ministar financija, koji je s čela NO-a Ine razriješen 2004., a navodno bi se u Inu rado vratio i nekadašnji predsjednik uprave Tomislav Dragičević.

 

Ključne riječi

Komentara 73

ZV
zveket
23:43 06.01.2012.

hahahaa da linić spasitelj,pa da vidim i toga koji od srca brani kukumajko koaliciju je .em li vas u kljun peradarsku

MA
Marcalimero
08:37 07.01.2012.

Ne, trebalo bi vratiti one brdsko-planinske razbojnike koji su nas ovako opljačkali. Ostalo je još malo love u JP Morganu uz 9,7% kamata. Vratite nam dr.Ivu i njegovu bandu.

MA
matan91
07:09 07.01.2012.

Glasovali ste, gledajte.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije