I dok Vlada čeka odgovor Europske komisije o tome hoće li zakon o Ini kojem će se svima (posebice MOL-u) osim državi vlasništvo u toj kompaniji ograničiti na 49 posto, u javnost cure detalji toga zakona. Budući da je izrađeno nekoliko verzija zakona, samo u Vladi znaju koji je poslan u Bruxelles, ali njime je svakako predviđeno da ne bi mogao vrijediti dulje od sedam godina, tvrdi naš izvor upućen u zakon. Premijerka Kosor bila je izjavila kako će zakon biti na snazi do pravomoćnosti presude bivšem premijeru Sanaderu u slučaju optužbe za mito koji je primio od šefa MOL-a Zsolta Hernadija kako bi toj mađarskoj kompaniji prepustio upravljačka prava u Ini.
Očito je Vlada morala odrediti najdulji rok trajanja toga zakona u slučaju da se postupak protiv Sanadera odulji. Također, zakon o Ini predviđa da Vlada ne mora nakon ulaska RH u EU prodati 25 posto dionica te tvrtke, što je minimalni paket koji je morala zadržati do ulaska u Uniju.
Naši izvor upućen u donošenje tog zakona kaže kako je po njemu u Bruxelles trebala biti poslana najradikalnija verzija jer bi se onda nakon primjedbi EK zakon moglo lakše "peglati". Ako je u EK poslana najblaža verzija, bit će malo prostora za ukidanje određenih stavki, smatra naš izvor. U Vladi se pak nadaju zelenom svjetlu, a oporba drži da je za zakon sada prekasno.
Bez veze, zašto cure detalji zakona? Predizborna reklama? Tako i tako će biti kako EU kaže, nemamo mi tu što izmišljati...