Prvi unutarnjopolitički magazin \"Labirint\", koji je sinoć emitiran na prvom programu HTV-a, u udarnom terminu sat vremena nakon središnjeg Dnevnika, unio je stanovitu svježinu na male ekrane. Ne zbog toga što je na njih donio nešto novo i dosad neviđeno na razini informacija, jer mu to kao pregledu tjednih događaja niti nije na prvom mjestu, već više zbog toga što je zagrebao malo dublje ispod površine aktualnih zbivanja u \"zemlji labirinta\", kako je Hrvatsku nazvao jedan od voditelja, Petar Štefanić.
Razgovor s Vicom Vukojevićem o Josipu Perkoviću aktualan je kuriozitet, a napose analiza prof. Tihomira Cipeka, koji je objasnio kako lustracija nije nikakav progon, nego zakon koji onemogućava rad dužnosnicima komunističkog sustava na odgovornim državnim mjestima. No, lustracijom bi, veli prof. Cipek, bili s početka 90-ih zahvaćeni svi novopečeni političari, jer su u većini samo okrenuli svoje političke šinjele, pa osim što je tada ostala neprovediva i danas nam zadaje velike glavobolje koje se vide u slučaju \"lex Perković\".
Vrlina emisije sigurno je ona da su voditelji ujedno i autori priloga, pa je voditeljica Nataša Ban Leskovar odradila dobru priču o Zagrebačkom holdingu, a Petar Štefanić o zdravstvu i \"naručio\" se u Zadru za CT glave u siječnju 2014.
Razgovor s gospođom koja je na crno kupovala mirovinu u labirintu korupcije sjajna je priča novopečenog \"Labirinta\", kao i apsurd s dvostrukim uplatnicama Elektre, po novim i starim cijenama. Nazdravlje! Za nadati se da se ambiciozni \"Labirint\" neće i sam naći u labirintu HRT-a, u kojem su se znali izgubiti i nestati dobri autorski projekti.
PLUS
Labirintu plus i za dobru najavnu špicu s isječcima iz priloga koji će već na početku zaintrigirati svakoga da se zadrži pred televizijskim ekranom.
MINUS
Hrvatska uživo kao da je uživala u cijeđenju ministara pred vratima Banskih dvora pitajući ih nešto o čemu pojma nemaju. Bio je to, dakako, \"lex Perković\".