Kao što je i najavljeno u planu restrukturiranja krajem 2013. godine u sklopu predstečajne nagodbe, Badel je odustao od proizvodnje bezalkoholnih pića među kojima su Nara i pića pod brendom Voćko, te PepsiCo asortiman za koji ima licenciju. Kako objašnjava predsjednik uprave Badela Ivo Markotić, konačnu su odluku donijeli nakon detaljne analize.
Naime, taj segment proizvodnje nosio je godišnje trošak od 20 milijuna kuna, što je oko 40.000 kuna po zaposlenom. Uzeli su u obzir da je i potrošnja gaziranih pića u padu, primjerice u SAD-u oko 20 posto. Što se tiče zaposlenika u BAP-u, najveći dio njih od ukupno 49 ostat će u pogonu na Žitnjaku, a manji dio ići će u program zbrinjavanja. Badel trenutačno dobro posluje i bez ulagača, no kako bi se završila predstečajna nagodba, mora ući novi ulagač. – Na tome radimo, jer tvrtka ne smije završiti u stečaju – kaže predstojnik DUUDI-ja Mladen Pejnović.
Interes za ulaganje još uvijek ima FGS Nexus.
Nakon niza godina u kojima su se gomilali gubici i donosile krive poslovne odluke, Badel posljednjih dvije godine stao na noge. Pa je čak u devet mjeseci imao neto dobit od 20,9 milijuna kuna.
>> Kraš, Badel i Agrokor očekuju da će im TTIP šire otvoriti Ameriku
Udrimo po alkoholu,a bezalkoholna pica zabranimo osobito mladima.