Sjajan koncert slovenske vokalne skupine Perpetuum Jazzile upotpunjen svjetlosnim efektima dočarao je svu ljepotu, akustičnost i originalnost Malog rimskog kazališta otvorenog u Puli. Koncert vrhunskih glazbenika koji svjetske i domaće hitove pjevaju i sviraju "svojim glasovima i dijelovima tijela", kako su sami objasnili publici, dio je programa kojim je Pula dvodnevnim događanjima obilježila dva važna događaja; rođendan grada i otvorenje jedinstvenog Malog rimskog kazališta, čija je obnova, vrijedna 3,32 milijuna eura, trajala cijelo desetljeće.
Za koncert je podijeljeno 1500 besplatnih ulaznica i sve su "planule" u samo nekoliko sati, Puljani su stoga uživali i u koncertu, ali i činjenici da je kazalište obnovljeno.
U obnovi dvije tisuće godina starog kazališta poštovani su napuci Vitruvija, rimskog arhitekta iz 1. stoljeća prije naše ere. Obnovom postojećih dijelova kazališta u spoju s modernom arhitekturom i postavljanjem metalnih sjedališta, arhitekt Emil Jurcan "pripremio" je Malo rimsko kazalište za brojne generacije koje će moći uživati u događanjima u tom spomeniku kulture. Program otvorenja režirali su Krešimir Dolenčić i Aleksandar Švabić, koji su na maštovit način, uz brojne sudionike, pjesmom, stihovima, glumom i odjećom prikazali pulsku povijest od prapočetaka, preko rimskog vremena do današnjih dana. Do izražaja je došla polukružna pozornica kazališta i njezina akustičnost zahvaljujući kojoj svaki gledatelj, gdje god bio, savršeno čuje izvođače. Pokazalo se to i na koncertu benda Perpetuum Jazzile, na kojem je pitanje upućeno iz publike s tribina bilo savršeno razumljivo izvođačima na pozornici.
Monumentalan 330 četvornih metara velik ekran postavljen na pročelje Arheološkog muzeja Istre, što postaje dio pozornice Malog rimskog kazališta, poseban je i jedinstven koncept koji će ovoj lokaciji omogućiti izvođenje niza sadržaja.
– Kompleksna obnova Malog rimskog kazališta najveće je pojedinačno ulaganje u kulturnu baštinu u mandatu ove Vlade – kazala je ministrica kulture Nina Obuljen Koržinek na otvorenju.