Ako niste među onima koji govore kako veš samo 'uredno poslože na sušilo, pa bude kao da je popeglan', sigurno vam se dogodilo da s vrućom peglom pređete preko nekog ljepljivog materijala koji se onda zalijepio za njeno dno, pa ga treba očistiti. Osim toga, na dnu pegle skuplja se i kamenac, pa se čišćenje preporučuje barem jednom u mjesec dana.
Trebati ćete:
- čisti ručnik
- sodu bikarbonu
- vinski ocat
- toplu vodu
- staru četkicu za zube
- štapiće za uši od vate
Capak nabrojao koje su bile najčešće nuspojave povezane s cijepljenjem
- Od jedne žlice sode bikarbone i dvije žlice vode napravite gustu pastu i nanesite je na mrlje na dnu pegle, možete i preko rupica za paru. Ostavite nekoliko minuta da pasta počne djelovati, pa prebrišite ručnikom, a rupice očistite štapićima za uši.
- U zdjelicu ulijte vinski ocat i u njega umočite četkicu za zube, a zatim s četkicom polako prijeđite preko dna pegle.
- Peglu napunite vodom, uključite je i pokrenite ispuštanje pare. Zatim je pritisnite o čisti ručnik i snažno 'peglajte' dok istovremeno ispuštate još pare. Tako će se s dna skinuti ostaci prljavštine koji su eventualno ostali nakon paste i octa.
- Isključite peglu i ostavite je da se osuši, pa prebrišite s čistim ručnikom.
- Ako ništa ne skine tvrdokorne mrlje s dna pegle, na njih nanesite malo paste za zube pa dobro istrljajte sa pamučnom krpom. Nakon toga peglu uključite i na pari peglajte tu istu krpu. Uvijek koristite bijelu pastu za zube, nikako paste u boji, a postupak ćete vjerojatno morati ponoviti par puta, pogotovo ako se radi o zalijepljenoj plastici ili sintetičkom materijalu, piše portal e How.
Snimljen trenutak potresa: “Ne mogu više izdržati, srce će mi stati!”
Trenutak potresa: Novi snažan potres jačine 5,0 pogodio područje PetrinjeSnimljen trenutak potresa: “Ne mogu više izdržati, srce će mi stati!” Video PIXSELL Photo & Video Agency
Objavljuje Večernji list u Srijeda, 6. siječnja 2021.
super sad znamo , valjda pomaže