Toplo vrijeme savršeno je za druženja na otvorenom, a ona često uključuju roštiljanje. No, nakon što hranu pojedete, a gosti odu, važno je da ga što prije očistite kako se na njemu ne bi skupila stara masnoća, te kako bi bio spreman za ponovnu uporabu. Srećom, postoji jednostavan način kako da vaš roštilj ponovno bude blistavo čist, piše The Sun.
Kokosovo ulje za prehranu, čišćenje, njegu... Odlični razlozi da ga imate u svojoj kuhinji
Očistite ga dok je jos topao
Roštilj je najbolje očistiti odmah odmah nakon što se malo ohladi, važno je samo da nije vruć kako se ne biste opekli. Vidjet ćete da se topla masnoća i ulje puno lakše uklanjanju s rešetke za meso i grijaćih ploča nego kada su potpuno hladni.
Koristite luk
Započnite trljanjem polovice izrezanog luka po toplom roštilju, no za to koristite vilicu da se ne opečete. Nakon toga roštilj samo obrišite krpom. Luk će ukloniti svu prljavštinu koja je ostala na rešetkama i pločama.
Koristite pivo za poliranje
Pivo je izvrsno sredstvo za čišćenje roštilja jer probija masnoću. Sve što trebate napraviti je jednostavno proliti pola boce piva preko zagrijanog roštilja, a zatim istrljati novinskim papirom kako biste ga očistili do kraja.
Koristite aluminijsku foliju
Jednostavno poprskajte ocat na ploču za roštilj ili rešetke, a zatim upotrijebite kuglicu aluminijske folije kojom ćete istrljati masnoću.
Koristite sodu bikarbonu
Ovaj trik traje malo duže, ali je učinkovito. Napravite pastu od sode bikarbone i vode, a zatim žičanom četkom prekrijte roštilj tom mješavinom, i pričekajte 15 minuta. Na kraju obrišite suhom krpom i zagrijte roštilj ponovno, kako bi sagorjeli svi ostatci hrane.
Spriječite hrđanje
Biljno ulje izvrsno je za sprječavanje hrđe na roštilju. Možete koristiti deterdžent za suđe kako biste ga oprali, a onda samo isperite i osušite prije nego što utrljate biljno ulje po roštilju.
Mladić peče hamburgere, odreske i torte u automobilu na suncu u kojem temperature dosežu skoro 100°C