Mnoge žene diljem svijeta koriste razne maske za lice koje njeguju i hidratiziraju kožu. Jednostavne su za uporabu, a koža nakon skidanje maske je hidratizirana, mekana i glatka.
Odličan osjećaj kojeg će se rijetko koja žena odreći. Ipak, sada stiže upozorenje.
Čitajte deklaracije i provjerite, osim sastojaka, gdje je maska proizvedena. One iz Južne Koreje, inače jako popularne, prouzvedene su ručno u domovima, a ne u tvornicama u kontroliranim uvjetima..
A problem je u tome što pri takvoj proizvodnji na maska ostaju bakterije, nerijetko i vlasi kose žena koje ovo rade u svojim domovima po jeftinijim cijenama rada i bez dozvole. .
To je u Južnoj Koreji ilegalno, ali u toj zemlji toliko je "malih" kozmetičkih brendova da je postalo gotovo uobičajeno.
Svjetlo na proizvodnju maski za lice bacil aje jedna od žena koja ima iskustva u kozmetičkoj industriji u Južnoj Koreji i koja je na Redditu, pod nadimkom dvaonline22 objavila post u kojem opisuje proces proizvodnji ovakvih maski.
Ista podloga za rezanje materijala koji se natapa potrebnim sastojcima, koristi se uzastupno nekoliko puta. Bilo je i slučajevima da su žene u nekim pakiranjima maski pronašle i kukce.
Ovo nje razloga da prestanete koristiti maske za lice, ali budite oprezniji ako kupujete one proizvedene u Južnoj Koreji. Posebice ako kupujete - online.
>>Koliko se često može raditi piling i stavljati maska za lice?