Biliću pobjeda u zadnje dvije minute, Nikica Jelavić asistirao!

West Ham
1/9
17.10.2015.
u 18:10

Do 88. minute bilo je 1:1, a potom su Lanzini i Payet donijeli pobjedu West Hamu

Slaven Bilić bio je u pravu, njegov West Ham nije izgubio ništa na formi zbog reprezentativne stanke i to se potvrdilo pobjedom 3:1 na gostovanju kod neugodnog Crystal Palacea u devetom kolu engleskog prvenstva!

Bila je to sjajna utakmica, kojoj je obol dao i nekadašnji reprezentativac Hrvatske Nikica Jelavić. Igrao je od 85. minute i borio se kao lav te dobio žuti karton i asistirao za pogodak Lanziniju u 88. minuti, što je označilo da će sva tri boda ipak pripasti Biliću i njegovoj momčadi. Uz to, u nekoliko je navrata Jelavić prekidao napade domaćih pa se itekako se može reći da je dao mnogo u tako malo vremena.

No igrač utakmice svakako je Dimitri Payet, koji je još jednom potvrdio klasu. Nije ovaj put asistirao, ali zato je zabio u 90. minuti i odagnao svaku sumnju oko toga tko će pobijediti i odnijeti sva tri boda. A s tim bodovima West Ham je treći na ljestvici i ima 17 bodova. Ispred su dva Manchestera, United ima 19, a City ima 21 bod. Iza je Arsenal sa 16 i utakmicom manje.

Ima 16 i Leicester, koji je još jednom dostigao zaostatak od dva pogotka. Gubili su do 67. minute i onda je Vardy zabio za 1:2 pa u 90. i postavio konačnih 2:2. Andrej Kramarić ponovno nije bio ni na klupi.

Kao ni ozlijeđeni Sergio Agüero za Manchester City, ali svejedno je njegova momčad na domaćem terenu pobijedila Bournemouth 5:1. Sterling je zabio tri, a Bony dva gola.

Vrijedi istaknuti i da je Chelsea napokon pobijedio, bilo je 2:0 protiv Aston Ville. Također, Manchester United je na teškom gostovanju kod Evertona slavio 3:0 i uz West Ham jedini je gost u ovom kolu sa zabilježenom pobjedom.

REZULTATI:

Tottenham - Liverpool 0:0
Chelsea - Aston Villa 2:0 (Costa 34', Hutton (ag)54')
Crystal Palace - West Ham 1:3 (Cabaye (p)25'/Jenkinson 22', Lanzini 88', Payet 90')
Everton - Manchester United 0:3 (Schneiderlin 18', Herrera 22', Rooney 62')
Manchester City - Bournemouth 5:1 (Sterling 7', 29', 45' Bony 11', 89'/Murray 22')
Southampton - Leicester City 2:2 (Fonte 21', Van Dijk 38'/Vardy 67', 90')
WBA - Sunderland 1:0 (Berahino 54')
Watford - Arsenal 0:3 (Sanchez 62', Giroud 68', Ramsey 74')