Salzburg's Andreas Ulmer is challenged by Dinamo Zagreb's Domagoj Antolic (R) during their Europa League Group D soccer match in Salzburg October 23, 2014.     REUTERS/Dominic Ebenbichler (AUSTRIA  - Tags: SPORT SOCCER)
03.11.2014.
u 08:45

Protiv Admire (2:0, dva pogotka Soriana) igrao je i naš Ante Roguljić

Rutinski, bez previše uloženog napora, nogometaši Red Bull Salzburga odradili su prvenstvenu obvezu uoči gostovanja u Zagrebu, svladavši u svojoj Areni Admiru Wacker 2:0 (2:0) i sad drže vrh s tri boda prednosti ispred Wolfsbergera. Austrijski je prvak igrao u ovom sastavu (4-4-2): Gulacsi – Ankersen, Ramalho, Hinteregger, Schmitz – Ilsanker; Keita, Roguljić (od 46. Laimer); Kampl – Sabitzer (od 90. Schiemer), Soriano. Dvostruki je strijelac bio Soriano, u trećoj mu je minuti dodavač bio Kampl, a u 40. Sabitzer.

Osma pobjeda Red Bulla

Bila je ovo osma pobjeda Salzburga u posljednjih devet natjecateljskih utakmica. Španjolac Soriano ove je sezone zabio već 16 prvenstvenih golova, ukupno je u ligaškim utakmicama 76 puta tresao mreže (na 85 utakmica!), pa je tako prestigao Marca Janka, koji je zabio 75 prvenstvenih pogodaka.

– Unatoč brojnim problemima s ozljedama, očekivali smo ovu pobjedu i ostvarili smo je. Odigrali smo koncentrirano i ozbiljno svih 90 minuta, mogli smo zabiti još neki gol (Sabitzer je uzdrmao vratnicu, op. a.), sad se mirno možemo pripremati za utakmicu u Zagrebu – rekao je trener Salzburga Adolf Hütter.

U ovom je trenutku čak deset igrača Red Bulla (od ukupno 24) izvan pogona zbog ozljeda ili bolesti! Otprije su, naime, ozlijeđeni Vorsah, Berisha, Rodnei, Quaschner i Schwegler, a ovih su im se dana pridružili Brazilac Alan (zabio je Dinamu tri gola), zatim oba bočna braniča, Lazaro i Ulmer te Leitgeb i Bruno!

Ćaleta – Car na klupi

Stoga je Hütter posegnuo za kapetanom naše mlade reprezentacije, Antom Roguljićem (igra u drugoligašu Lieferingu, inače podružnici Red Bulla), koji je solidno odigrao prvo poluvrijeme, a onda je ostao u svlačionici zbog bolova u mišićima! Spomenimo da je na klupi bio i Duje Ćaleta – Car, još jedan naš mladi reprezentativac posuđen iz Lieferinga.

– Vjerujem da će se neki od ozlijeđenih igrača oporaviti do četvrtka i okršaja s Dinamom – nada se Hütter.

A prema posljednjim informacijama iz Salzburga, za utakmicu u Zagrebu trebali bi konkurirati oporavljeni Ulmer, Leitgeb i Alan.