Putovanje

Karmela u Parizu: Obožavam juhu od luka i boemsku spiku

'karmela01_nnn_ekr_110411'
Foto: ''
1/3
16.04.2011.
u 09:15

Iako je već nekoliko puta posjetila Pariz, popularna voditeljica otkrila je da tamo postoji tisuću i jedno mjesto koje još nije vidjela te dodala da još mora puno toga otkrivati

Iako je grad svjetla posjetila već nekoliko puta, Karmela Vukov-Colić nedavno je opet "pobjegla" iz Zagreba i vikend provela u čarobnom Parizu. Kako je znamenitosti odavno razgledala, ovaj puta obilazila je nepoznate ulice, tržnice, knjižare... Oduševio ju je mali restoran na Montmartreu i kreperija s palačinkama, točno prekoputa restorana.

– Kreperija je oblijepljena porukama po zidovima, stropovima i svira neki pijanist. Nisam čitala poruke, ne znam što ljudi pišu. Milijuni poruka posvuda su oko vas i to sa svih strana svijeta – govori Karmela.

Posjetila je i kultnu knjižara "Shakespeare and Co" u Latinskoj četvrti. Vlasnik, Britanac, kupio je jedan stan, pa drugi i spajao ih dok nije dobio knjižaru na dva kata. Posjetitelji mogu sjediti na pragovima, čitati knjigu, družiti se, još jedna pariška boemska spika.

– Ima i napisa – budite pristojni prema strancima, možda su anđeli pod maskom. Jako fora. Kad tamo kupiš knjigu, dobiješ žig na kojemu piše da si je kupio na kilometar zero. Kao na nultom kilometru .

Ostalo je vremena i za obilazak velike tržnicu. Ispitivala je proizvođače guščje i pačje jetre zašto je koja skuplja, raspitivala se za recepte kako se spremaju ježinci. Privukli su je i štandovi s libanonskom, armenskom kuhinjom.

– Jeli smo po raznim malim bistroima. Uvijek jedem francusku juhu od luka koja je sjajna. Završili smo u malom bistrou izvan turističkih ruta s Englezom, Portugalcem, Španjolcem... svi u malom prostoru i konobar koji govori sve jezike po malo, ali dobro poznaje sve pjesme "Hari Mata Hari" jer je za vrijeme rata bio u Sarajevu, pa je njihov fan – kaže Karmela.

Jardin du Luxembourg jako mi se svidio. Po cijelom su parku stolci, prekrasna galerija. Bilo bi sjajno sjesti na jedan stolac, na drugi dignuti noge i uživati

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije