Da njegov život nije tragično okončan u prometnoj nesreći jedan od naših najvećih glazbenika Tomislav Ivčić danas bi proslavio 67. rođendan. Ivčić je život izgubio u nesreći u Zagrebu 1993. godine, a iza sebe je ostavio neutješnu suprugu Slavicu te njihovo troje djece: kćeri Izabelu i Kristinu te sina Ivana.
Upravo je njegova kći Izabela povodom njegova rođendana objavila emotitvnu objavu na svom Facebooku.
- Tata, rođendan - napisala je tek kratko uz emotikon srca Izabela uz fotografiju nikad prežaljenog oca i ganula mnoge.
Tijekom Domovinskog rata u Hrvatskoj, Ivčić je skladao i otpjevao pjesmu na engleskom jeziku "Stop the War in Croatia". Aktivirao se i u politici. 1990. godine postaje članom Hrvatske demokratske zajednice, te se 1993. kandidira za zastupničko mjesto u Hrvatskom saboru. Na izborima ga je osvojio ali nekoliko tjedana prije stupanja na navedenu dužnost pogiba. Sjajna karijera tragično je prekinuta 4. ožujka 1993. godine. U teškoj prometnoj nesreći koja se dogodila u Zagrebu smrtno su stradale četiri osobe. Među njima i Tomislav Ivčić. Pokopan je na zagrebačkom groblju Mirogoj, a njegove pjesme i dalje žive. Slušaju ih i nove generacije. Najpopularnija je “Večeras je naša fešta”, koja je od objave 1986. postala neslužbena himna cijele Dalmacije. “Kalelarga” i danas himna Zadrana. Posthumno je 2001. godine dobio nagradu Domagoj koja se dodjeljuje za godišnji angažman na području glazbe, s naglaskom na domoljubne pjesme i humanitarne nastupe. Na dvadesetu obljetnicu tragične smrti na Youtubeu se pokazao video objavljen od strane obitelji.
Video isječak prati Tomislavov život, a na kraju je poruka supruge Slavice i djece. - Zahvaljujemo svima koji su ga se svih ovih godina prisjećali kroz tekstove, priloge i ono najvažnije, njegove pjesme. Iako više nije među nama, njegov glas i dalje živi. Mi ga se uz ovaj kratki film prisjećamo kao najboljeg tate i supruga. Tvoj osmijeh i tvoje pjesme zauvijek su s nama - stoji u poruci. Njegova braća su također poznati hrvatski pjevači: Vedran Ivčić, kao i stariji polubrat Đani Maršan, hrvatski pjevač i skladatelj, jedno vrijeme i diplomat. U spomen Ivčiću 2011. godine objavljen je CD pod nazivom “Platinum collection” na kojem se nalazi 40 njegovih hitova. Ivčić je govorio njemački, talijanski i engleski, te osnovao medijsku i diskografsku kuću "Zlatna palma". Proslavio se obradama poznatih talijanskih canzona i pjesmama damatinskog melosa.U karijeri je napisao više od 200 pjesama i izdao 23 albuma prodana u više od 2 i pol milijuna primjeraka. Njegove pjesme bile su spoj popa i tradicionalnog dalmatinskog izričaja.
Tomislav ivčić je prerano preminuo, ali je sa njim prerano preminula i suvozačica, kao i pješakinja, a svi su stradali usljede nesreće koju je skrivio vozač, vozeći enormnom brzinom kroz centar Zagreba. Da je preživio, završio bi u zatvoru zbog ubojstva. Umjesto smrti Tomislava Ivčića i njegove obitelji, radije bismo se trebali sjetiti žrtava i neutješnih obitelji žrtava koje je iza sebe ostavio. Nemam ništa protiv njegove obitelji, no to su činjenice koje se ne bi smjele prešućivati. Dovoljno je to da su prešućene te davne 1993 kad ga je cijala Hrvatska tužno ispraćala, a nitko niti da spomene žrtve. Zamislite kako je bilo tim ljudima, a kako im je i dan danas kad čitaju ovaj čalnak, i opet ih nitko ne spominje?!!!!