U Zagrebu je u preminula pjevačica Višnja Korbar, javlja zagorje.com, a vijest o smrti potvrdio nam je njen dugogodišnji prijatelj Željko Slunjski. Višnja je preminula jučer u 81. godini, a 60-ih i 70- godina bila je jedna od naših najpopularnijih pjevačica zabavne glazbe. Bliže obitelji nije imala, a posljednje godine života provela je u domu za starije i nemoćne osobe u Zagrebu. Zbog COVID-a nisu ju mogli posjećivati ni prijatelji. Oni koji ju znaju kažu da se nikada nije oporavila od smrti sestre s kojom je bila jako bliska. Dugogodipnji novinar Željko Slunjski o Višnji nam je rekao:
-S Višnjom me veže višedesetljetno prijateljstvo, lijepa druženja, posebice na Festivalu kajkavskih popevki u Krapini na kojemu je Višnja sudjelovala od prve, 1966. godine. Na festivalskoj je pozornici otpjevala više od četrdesetak popevki. Zapravo, bila je ikona kajkavske popevke. Kao rođenu Krapinčanku publika ju je obožavala, tim više što su vesele polke i valceri uvijek bili namijenjeni njezinoj interpretaciji. Ako je skladatelj tražio, znala je i jodlati! Unosila je veselje, radost života, pjevajući danas kajkavske evergreene „Šala bila, šala bu“, Pri „Veseloj Zagorki“, „Tancaj, tancaj“...Karijeru je počela pobjedom na Prvom pljesku u Varieteu 1960. godine , u kojemu su počinjale uglavnom sve karijere zlatne generacije hrvatskih zabavnih pjevača. Pjevala je «San ljetne noći», skladbu koju joj je skladao Mario Bogliuni, koja je ujedno bila prva Višnjina snimka za ondašnji Radio Zagreb. Smiješila joj se i europska karijera, posebice kad je s grupom naših pjevača kao mlada pjevačica oku ugodne scenske pojave pjevala u pariškoj Olympiji. Imala je ponudu ostati u Parizu, ali osjećaji i srce vukli su je u Zagreb, Damiru Novaku, baletnom prvaku zagrebačkoga HNK. Zvali su je „naša Milva“. Možda se o Višnji najtočnije izrazio Miljenko Prohaska rekavši davne 1970. godine, kada je Višnja na Opatijskom festivalu, u alternaciji sa Zdenkom Kovačićek, pjevala njegovu skladbu «Zbog jedne davne melodije», kako je Višnja »jedna od rijetkih pjevačica koja može sve dobro pjevati: i šlager, i šansonu, zagorsku i slavonsku pjesmu, pa sve do onoga što graniči sa jazzom». Privatno je živjela povučeno, voljela je svakodnevne duge šetnje, najčešće posjećujući najdraže na Mirogoju, a kad je ostala bez svoje sestre Biserke, s kojom je bila jako vezana, patila je od samoće, posebice kad se razboljela i najbolja joj estradna prijateljica Ana Štefok., završio je Slunjski.
No, njezina karijera i glas ostat zapamćeni jer su obilježili mnoge generacije.
Višnja je karijeru započela pobjedom u Prvom pljesku 1960. godine, a bila je ikona kajkavske popevke koja je imala najviše nastupa na festivalskoj pozornici. Nastupala je na svim značajnim festivalima bivše države, a njen fantastičan vokal, boja i toplina glasa nisu mogli ostati neprimijećeni.
Velika, ali zaboravljena, umjetnica.