FA kup

United izjednačio sedam minuta prije kraja i izborio novi susret protiv Bilićeva West Hama

Manchester United - West Ham
1/15
13.03.2016.
u 18:55

U četvrtfinalu FA kupa Manchester United i West Ham na Old Traffordu su odigrali 1:1 pa će se odigrati novi susret na Upton Parku.

U četvrtfinalu FA kupa Manchester United i West Ham na Old Traffordu su odigrali 1:1 pa će se odigrati novi susret na Upton Parku. Gosti su poveli u 68. minuti pogotkom Payeta, a izjednačio je Martial sedam minuta prije kraja.

Slaven Bilić otvoreno je krenuo u utakmicu, s Carrollom i Emenikeom u vrhu napada, čime je dao naslutiti da se želi nadigravati s crvenim vragovima, zbog čega je utakmica bila prilično zanimljiva i otvorena, s puno prilika na obje strane. Bilić će iz prvog dijela zasigurno pamtiti dva velika promašaja Emenikea, dok će Van Gaalu u sjećanju biti nepreciznost Herrere.

U nastavku susreta Manchester je malo po malo preuzimao inicijativu, ali poveli su gosti. Dmitri Payet u 68. minuti fenomenalno je izveo slobodan udarac i zabio za vodstvo te razveselio bivšeg hrvatskog izbornika koji nije skrivao oduševljenje.

Nakon toga čekićari su se svjesno povukli, a United je žestoko pritisnuo i to je urodilo plodom sedam minuta prije kraja kad je Martial nakon gužve u kaznenom prostoru izjednačio. S obzirom na to da nije bilo pobjednika, posljednji sučev zvižduk bio je znak da je ovo bilo samo prvo poluvrijeme jer će se igrati nova utakmica na Upton Parku.

Bilić tako i dalje nije upisao pobjedu protiv Manchester Uniteda (i prvi njihov susret završio jem bez pogodaka), jedinog velikana čiji skalp nema. Zasad su padali Arsenal, City, Chelsea i Liverpool. Ali, priliku za taj podvig imat će uskoro... Do kraja sezone očekuje ga dva susreta protiv ovog protivnika, oba puta na svom stadionu (kup i prvenstvo).

>>Senzacija u FA kupu: Watford izbacio Arsenal

Manchester United - West Ham 1:1 (Martial 83' / Payet 68')

90' Gotova je utakmica, završilo je 1:1 pa će se igrati nova, ali na Upton Parku.

87' United je dobio krila, Carrick je pucao iz daljine, ali pokraj gola. West ham opasno živi...

83' Manchester United je izjednačio, Martial je izjednačio!

68' GOOOOOOL!!! Fenomenalnim golom iz slobodnog udarca Payet je doveo West Ham u vodstvo.

56' Herrera je ubacio, a Martial pucao glavom, ali u blok

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice Manchester United - West Ham

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme, nema golova zasad... Zanimljivo, danas je u FA kupu Watford senzacionalno izbacio Arsenal!

40' Gužva je bila u kaznenom prostoru Manchester Uniteda, pucao je Antonio, ali blokirala je to obrana domaće momčadi

28' - Herrera je još jednom pokušao, ali ostaje 0:0 na Old Traffordu

22 - Herrera je pucao, ali i njegov pokušaj bio je neprecizan

19 - Emenike je promašio još jednu priliku. Payet je ubacio, a napadač West Hama glavom pucao ravno u De Geu.

15' I Manchester United se budi, Lingard je pucao s ruba kaznenog prostora, ali kraj gola

6' Evo velike prilike za West Ham, Emenike je bio u izglednoj situaciji i pucao pokraj gola

4' Prvi opasni udarac na utakmici, ali Caroll je pucao iznad gola

0' Počela je utakmica na Old Traffordu

Sastavi:

Manchester United: De Gea, Varela, Smalling, Blind, Rojo, Carrick, Fellaini, Rashford, Herrera, Lingard, Martial.

West Ham: Randolph, Antonio, Reid, Ogbonna, Cresswell, Kouyate, Noble (c), Emenike, Lanzini, Payet, Carroll