Borussia Dortmund
07.02.2015.
u 18:02

Iznenađenje kola svakako je pobjeda Herthe na gostovanju kod Mainza

Ne tako davno, dapače, ovoga tjedna, Jürgen Klopp ispričavao se igračima nakon posljednjeg poraza. No nakon današnje 3:0 pobjede protiv Freiburga čini se da se neke stvari ipak popravljaju za žuto-crne.

Pierre-Emerick Aubameyang bio je igrač utakmice, 25-godišnji Francuz zabio je u 56. i u 71. minuti utakmice, a i asistirao je za prvi gol. Upravo je Aubameyang gurnuo sjajnu loptu Marcu Reusu u šesnaestercu, a ovaj je nepogrešivo matirao vratara domaće momčadi.

Početkom drugog poluvremena nastavljena je dominacija gostujućih nogometaša, pa je tako u 56. minuti Gündogan sjajno pronašao Aubameyanga koji je nepogrešivo gađao donji desni kut. U 72. minuti Aubameyang je unutar šesnaesterca sjajno iz voleja još jednom zatresao mrežu, sjajno je pogodio donji desni kut.

Wolfsburg je 3:0 pomeo Hoffenheim, a junak susreta, baš kao i u "ponižavanju" Bayerna, bio je sjajni Kevin de Bruyne. Nizozemac je zabio u 28. i u 84. minuti, a upisao se i Bas Dost u 3. minuti.

U susretu s dva crvena kartona, po jedan s obje strane, Hertha je neočekivano lako slavila na gostovanju protiv Mainza. Hegeler i Beerens zabili su u 35. (penal), odnosno 43. minuti. U susretu Kölna i Paderborna bilo je nepopularnih 0:0. Srđan Lakić igrao je od 77. minute.

Nakon uvjerljive pobjede u derbiju začelja Borussia Dortmund više nije posljednja momčad prvenstva, s njih ukupno 19 nalazi se na 16. mjestu. Freiburg je mjesto ispod a ima samo bod manje.

Wolfsburg je na drugom mjestu sa osam bodova zaostatka za Bayernom (41), Hoffenheim je sedmi (26), a Köln je na 10. mjestu (24). Mainz je 12. (22), Hertha je 13. (21), a Paderborn je na 15. mjestu (20).