Cedevita
KK Cedevita
28.08.2013.
u 08:52

Novi playmaker prošao je liječnički i svjedočio je uvjerljivoj pobjedi protiv njemačkog Bundesligaša Mitteldeutschera 83:66 (20:17, 30:18, 15:7 i 18:24)

Pobjeda je tim vrijednija jer je ostvarena bez nekolicine prvotimaca i prvog trenera dok je Nijemcima nedostajao tek jedan igrač iz rostera. Od starta je Cedevita djelovala čvršće i odlučnije, s čvrstom obranom i brzim kontrama tako da je do poluvremena već bilo 50:35. U 3. četvrtini stiglo se od najveće prednosti +25 a trenerski dvojac Mršić i Vulić dali su prigodu baš svim igračima u približno sličnoj minutaži.
Posebno su se svidjeli najmlađi, Mustapić, Nurkić i Jelenek protiv kojih internacionalna momčad trenera Silvana Poropata, sa Hrvojem Kovačevićem u sastavu, centrom Pantelićem, dva Amerikanca, Litavcem, Argentincem i 5 Nijemaca nije mogla izaći na kraj. Cedevita na Rogli ostaje do petka a u Zagrebu će u utorak i srijedu, u Domu košarke na Velesajmu, odigrati slijedeće pripremne utakmice, protiv berlinske Albe, također lanjskog Euroligaša a ove sezone člana Eurokupa.

Nolan Smith prošao je liječnički pregled u Zagrebu, Cedevita je potvrdila ugovor, a Amerikanac se preselio na Roglu gdje je uživo pogledao prvu pripremnu utakmicu svog novog kluba. Novi playmaker svjedočio je uvjerljivoj pobjedi protiv njemačkog Bundesligaša Mitteldeutschera 83:66 (20:17, 30:18, 15:7 i 18:24). Pobjeda je tim vrijednija jer je ostvarena bez nekolicine prvotimaca i prvog trenera dok je Nijemcima nedostajao tek jedan igrač iz rostera.

Od starta je Cedevita djelovala čvršće i odlučnije, s čvrstom obranom i brzim kontrama tako da je do poluvremena već bilo 50:35. U 3. četvrtini stiglo se od najveće prednosti +25 a trenerski dvojac Mršić i Vulić dali su prigodu baš svim igračima u približno sličnoj minutaži.