14.08.2018. u 21:52
Modri su i u uzvratu bili bolji od Astane, a skupine Lige prvaka tražit će preko Young Boysa

Dinamo je u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka na Maksimiru s 1:0 dobio Astanu te tako s ukupnih 3:0 osigurao europsku jesen. Bila je ovo ukupno 200. europska utakmica modrih od osamostaljenja Hrvatske.

Modri su krenuli dobro, stisnuli goste u prvih desetak minuta, no nakon toga prepustili inicijativu gostima.

Najbolju priliku modri su imali u 18. minuti kada je Erić krajnjim naporom obranio 'projektil' Hajrovića. U 42. nova dobra prilika za Dinamo kada Ademi iz izgledne prilike puca 'nebu pod oblake'.

Dinamo Astana
1/11

Početak nastavka donio je obećavaju priliku za goste, no udarac Henriquea brani Zagorac. Dinamo je do vodstva mogao u 57. minuti kada je veliki posao na desnoj strani napravio Gojak, dao za Gavranovića, koji pak ostavlja za Olma, čiji udarac s ruba šesnaesterca odlazi pokraj gola.

Modri su do vodstva stigli u 74. minuti kada je Leovac ubacio s lijeve strane, a Gavranović glavom sa sedam, osam metara pogađa za 1:0.

Do kraja se rezultat nije mijenjao te su modri osigurali četvrto pretkolo gdje ih čeka švicarski Young Boys.

Dinamo prošao dalje (Kraj)

Gotova je utakmica na Maksimiru. Dinamo je i u uzvratu bio bolji od Astane, nakon 2:0 u Kazahstanu, danas je završilo 1:0. Jedini strijelac bio je Gavranović.

90' +1

Kabananga je udarcem s više od 30 metara uzdrmao gredu.

90'

Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

88'

Dinamo rutinirano privodi utakmicu kraju.

Zamjena
83' (Zamjena)

Posljednja zamjena kod Dinama, umjesto Oršića ušao je Perić.

Gol
Dinamo vodi 1:0 (Gol)

Dinamo vodi od 74. minute! Leovac je ubacio s lijeve strane, a Gavranović glavom od poda sa sedam, osam metara zabija za 1:0.

Zamjena
70' (Zamjena)

Nova zamjena kod Dinama, umjesto Gojaka ušao je Šunjić.

68'

Majevski je odlično pucao s 20 metara, no Zagorac je bio prijevremen i odbija to u korner.

66'

Opet je iza nas razdoblje u kojem dominaciju imaju igrači Astane, Dinamo rutinirano više čuva svoj gol, nego što gleda protivnički.

57'

Sjajnu je priliku za vodstvo imao Olmo. Gojak je napravio veći dio posla i probio po desnoj strani, pa dao za Gavranovića, koji ostavlja za Olma, čiji udarac s ruba šesnaesterca.

Zamjena
56' (Zamjena)

Mijenja Bjelica, iz igre izlazi Budimir, a ulazi Gavranović.

48'

Otvorio se prostor u obrani Dinama nakon što je Janga spustio loptu za Henriquea čiji udarac iskosa s lijeve strane s 14 metara ide ravno u Zagorca.

47'

Odbila se jedna lopta na rub šesnaesterca do Olma koji puca iz prve, no visoko iznad gola.

46'

Počelo je drugih 45 minuta, nema promjena u sastavima.

Poluvrijeme
Nula na Maksimiru (Poluvrijeme)

Gotovo je prvih 45 minuta. Dinamo je jako dobro krenuo, no nakon toga je prepustio inicijativu Astani, međutim rezultat se na Maksimiru nije mijenjao.

45'

Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

Žuti karton
44' (Žuti karton )

Postnikov je prvi igrač sa žutim kartonom nakon što je na centru srušio Olma.

42'

Ademi je na drugoj vratnici primio ubacivanje Oršića, ali udarac lijevom sa šest, sedam metara desno iskosa odlazi visoko iznad gola.

38'

Janga je nakon ubačaja s desne strane uspio doći do ubačaja te pucati glavom s 14 metara, no odlazi to pokraj gola.

30'

Iza nas je pola sata igre u kojima nismo vidjeli puno toga. Dinamo čuva sigurno prednost iz prve utakmice.

25'

Dinamo je u posljednjih desetak minuta prepustio sredinu terena gostima, koji imaju blagu dominaciju, no prilika nema.

18'

Hajrović se puno bolje ipak snalazi pred protivničkim golom, a dokazao je to sada kada je opalio s 20-ak metara, no njegov udarac Erić krajnjim naporom odbija u korner.

17'

Hajrović se poigravao na vlastitoj polovici i izgubio loptu, koja je došla do Henriquea čiji udarac s 20-ak metara nije bio precizan.

15'

Oslobodila se Astana početnog pritiska modrih, no zasad nema prave prijetnje za Zagorca.

8'

Kombinirali su Olmo i Oršić, nakon čega je potonji pokušao udarcem s 20-ak metara, ali odlazi to pokraj gola.

4'

Dobro je krenuo Dinamo, imali su modri dva kornera na otvaranju, no nije bilo prave opasnosti za Erića na golu Astane.

Početak
1' (Početak)

Sudac Gediminas Mažeika iz Litve dao je znak za početak utakmice na Maksimiru.

Ukoliko modri danas potvrde prolaz, u 4. pretkolu čeka ih švicarski Young Boys.

Trener modrih na teren u Maksimiru odlučio je poslati istih 11 kao i u Kazahstanu.

Modri su u prvoj utakmici u Kazahstanu slavili s 2:0 golovima Budimira i Olma.

Dinamo - Astana

Dinamo na Maksimiru igra uzvratnu utakmicu trećeg pretkola Lige prvaka protiv kazahstanske Astane, a tijek pratite na Vecernji.hr